“Farklı olsun, sağlıklı olsun”

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Vali Ercan Topaca, eşi Sevim Topaca, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Derince Çınarlıdere’deki sabah sporuna katıldı. Vali Topaca, “Sağlıklı kalmak için ‘farklı olsun, sağlıklı olsun’ sloganına önem veriyoruz” dedi

Başkan Karaosmanoğlu, Vali Topaca ve Milletvekili Işık’ın katılımlarıyla hafta sonunda Derince Çınarlıdere’de gerçekleşen sağlıklı yaşam yürüyüşüne ilgi yoğun oldu. Kocaeli Artvinliler Derneği’nin yanı sıra kent genelindeki Artvin derneklerinin temsilcilerinin de katıldığı yürüyüşte ısınma hareketleri çalan Ata Barı eşliğinde yapıldı. Yürüyüşte Kocaeli’de halk sağlığı için önemli çalışmalar yapan Kocaeli Üniversitesi’nin öğretim üyeleri Prof. Dr. Füsun Yıldız ile Prof. Dr. Sadettin Hülagü de hazır bulundu.

HEM SPOR HEM KAYNAŞMA
Yürüyüşe katılanlara sağlıklı bir gün dileyen Başkan Karaosmanoğlu, “Sizinle beraber yürüdüğümüzde daha mutlu oluyoruz. Tanışıyoruz, kaynaşıyoruz, birbirimizi dinliyoruz. Bu yürüyüşlerin her mahalleye, kentin her köşesine yayılmasını arzu ediyoruz. Yürüyüş yolları kentin hemen her yerinde var. Derince Çınarlıdere gibi güzel vadilerimizi ortaya çıkarmak için ekibimizle birlikte hazırız” dedi. Yürüyüş öncesinde söz alan Vali Topaca, “Spor sağlık demektir. Ben de spor yapan, yürüyen biriyim. Sağlıklı kalmak için ‘farklı olsun, sağlıklı olsun’ sloganına önem veriyoruz” ifadesini kullandı.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1343944/farkli-olsun-saglikli-olsun