Çocuklar, tiyatro ile buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Bölge Tiyatrosu işbirliğiyle çocuklara çevre bilincini aşılamak amacıyla “Temiz Çevre, Temiz Hava” konulu tiyatro oyunu 7’nci gösterimini gerçekleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Bölge Tiyatrosu işbirliğiyle çocuklara çevre bilincini aşılamak amacıyla “Temiz Çevre, Temiz Hava” konulu tiyatro oyunu Sabancı Kültür Merkezi Salonu’nda sahnelendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Çevre Koruma ve Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nun ortaklaşa çalışması ile çocuklara doğa sevgisini ve tiyatro sevgisi aşılamak adına 15 haftalık tiyatro gösterisi düzenleniyor. 15 hafta sürecek çocuk oyunlarının, 7. haftası düzenlenen “Son Irmak, Son Ağaç, Son Balık” isimli tiyatro oyunu ile Sabancı Kültür Merkezi Salonunda dün gösterime sunuldu.

ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ
Çocuklara hem tiyatroyu hem doğa sevgisini aşılamak için düzenlenen etkinliğe okullar büyük ilgi gösteriyor. Temiz hava, temiz çevre konulu 7. haftadaki “Son ırmak, son ağaç, son balık” adlı oyuna Pakmaya İlköğretim Okulu, Mehmetçik İlköğretim Okulu ve Muzaffer İnce Kara İlköğretim Okulu öğrencileri katıldı. Etkinliğe protokolden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, Kocaeli Bölge Tiyatroları Müdürü Burhan Akçin, Çevre Koruma ve Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Karaman da katılarak çocukları yalnız bırakmadı.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1344043/cocuklar-tiyatro-ile-bulustu