Madenciler İçin Körfez’de Hatıra Ormanı

Maden kazasında şehit olanların Körfez’de yaşatacak olan Körfez Belediyesi, bu projeyle özellikle sanayinin yoğun olması nedeniyle iş güvenliğinin önemine dikkat çekmeyi hedefledi. Sanayi kuruluşları ile birlikte hareket ederek çalışan işçileri ve bölge halkını bilinçlendirerek iş kazalarını en aza indirmeyi hedefliyor.

 

Yüzlerce Öğrenci Etkinliğe Katıldı

Son yıllarda ülkemizde yaşanan elim maden kazaları sonucu ölen vatandaşlarımız için Körfez Belediyesi, Körfez’in doğayla iç içe olan bölgelerinden İlimtepe, İlimpark’ta ‘Şehit Madenciler Hatıra Ormanı’ oluşturdu. Körfezlilerin yanı sıra Kocaeli’nin genelinden gelen misafirlerde projeye tam destek verdi. Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü önderliğinde farklı kampüslerde okuyan 200 Kocaeli Üniversitesi öğrencisi aynı amaç için birleşerek şehitlerimiz için fidan diktiler.

Ev sahipliğini yapan Körfez Belediyesi etkinliğe katılan üniversite öğrencilerine ve vatandaşlara çeşitli hediyeler sundu. İlginin en üst seviyede olduğu etkinlikte fidanları diken öğrenciler ve vatandaşlar isimlerini fidanlara bağlı olan çıtalara yazdı.

 

Madencilerimizi Bu Topraklarda Yaşatacağız

Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü Başkanı İsmail Hakkı Yüksel, Üniversite öğrencileriyle birlikte fidan dikimi gerçekleştirirken, “Böyle anlamlı ve bir o kadar da manalı bir etkinliği gerçekleştiren Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve ekibine teşekkür ediyorum.Yaşanan facialarda ki acıları unutmayacaklarını ve şehit olan madencileri bu topraklarda yaşatmak ifadelerini kullandı.

 

Bu Acıyı Unutmamız Mümkün Değil

Başkan Baran, “Bu acıyı unutmamız mümkün değil. Bu kapsamda şehitlerimizin unutulmaması ve her zaman hatırlanması amacıyla bu bölgede şehitlerimiz anısına hatıra ormanı açmak istedik dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1348722/madenciler-icin-korfezde-hatira-ormani