Büyükşehir personeli tarihi yerinde öğreniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli’nde bulunan birçok tarihi yapıya sahip çıkarak restore ettiriyor. Restore edilen yapıların tanıtılması ve yaşatılması için Büyükşehir Belediyesi kültür gezileri düzenleniyor. Düzenlenen gezi programıyla belediye personeli de tarihi mekânları tanıma fırsatı buluyor. 
 
GEZİLER ÜÇ AY SÜRECEK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi son dönemde birçok restorasyon projesi yürütüyor. Yapılan çalışmalarla tarihi mekânların yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor. Yapılan restorasyonların yanında tarihi mekânların tanıtılması da önemli bu amaçla belediye personeline yönelik kültür gezileri düzenleniyor. 3 ay sürecek gezilerle tüm belediye personeli yapılan restorasyon çalışmalarını ve tarihi mekânları yerinde görecek.
 
HAFTADA İKİ GÜN
İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kent Kültür Gezileri haftada iki gün yapılıyor. Geziler Salı ve Perşembe günleri 09.00 – 13.00 saatleri arasında rehber eşliğinde düzenleniyor. İlk haftaki gezi programına Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı personeli katıldı.
 
GEZİ DÜZERGAHI
Kültür gezilerinin güzergahı şöyle: İzmit Namazgâh Şehitliği (Restorasyon), Antik Tiyatro, Orhan Cami (Restorasyon), Canfeda Hatun Çeşmesi(Restorasyon), Süleyman Paşa Hamamı (Restorasyon),  Akcakoca Camii, Sırrı Paşa Konağı (Restorasyon), Pembe Köşk, Kapanca Sokak, Kasr-ı Hümayun, Saat kulesi (Restorasyon), Gazi Atatürk Heykeli (Restorasyon), İzmit Tren Garı.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1349750/buyuksehir-personeli-tarihi-yerinde-ogreniyor