Bir ana çocuğunu karda dilendiriyorsa…

Bülent Ekinci
Bülent Ekinci

Bu fotoğraflar geçen hafta, hani o soğuktan titrediğimiz, kara gömüldüğümüz günlerde çekildi. Fotoğrafta görünen kadın çocuklarını karın üstüne koyuyor ve onları dilendiriyor.

Bunu yaparken de yavrularını uzaktan seyrediyor.

Hem de hiç utanmadan, vicdanı sızlamadan…

Onlarca aile biliyorum bir çocuk için tüm servetini harcayan, onlarca aile biliyorum bir çocuk için dünyayı yakmaya hazır olan.

Ama gördüğüm bu manzara beni insanlığımdan utandırdı.

Bir ananın yüreği ne kadar katılaşabilir ki kendi canından, kanından olma yavrusunu karın üzerine koyarak millete avuç açtırta bilir.

Kabanla bile üşüdüğümüz o günlerde insan düşmanına yapmazdı bu eziyeti.

Anne yada baba olmak bu değil. Bu olmamalı.

Çocuklarının geleceği için kendi hayatlarından vazgeçen anne babalar varken, üç kuruş para için çocuklarını dilendiren kişiye insan demek çok zor.

Umarım o çocuklar gelecekte bu vatanın başına dert değil, bu vatanın geleceğine ufuk tutan bireyler olur.

Elimden gelen bu temenniden başka bir şey değil.

Bir ana çocuğunu üstelik karda kışta dilendiriyorsa biz çok ciddi kayıptayız…

 

Hyundai İzmit Fabrikası’nda İ.20 Cupe üretimi başladı

Hyundai Assan Alikahya Fabrikası’nda üretilen i20 piyasayı salladı. Avrupa ülkeleri ve orta doğuya gönderilen İ20’ler şimdi de Cupe, yani spor araba olarak yine Alikahya fabrikasında üretime geçti. Ancak bu modeller şimdilik sadece Avrupalı müşteriler için üretiliyor. İç piyasaya ise ne zaman sunulacağı henüz belli değil. 

 

***

 

CHP’de beklenmeyen aday bolluğu

CHP ön seçim beklentisini yitirdikten sonra hayli sıkıntı çekti. Partinin ileri gelenleri adaylık düşüncelerini kafalarında bitirdi. Adaylık düşünen birçok kişi fikrini değiştirdi. CHP, ilk 11’i bile sahaya süremez derken beklenmedik isimler Ankara’nın yolunu tuttu ve CHP Genel Merkezi’ne adaylık başvurusunda bulundu. CHP’li partisine sahip çıktı. CHP genel merkezi aday olmak isteyenlere ihanet etti belki ama CHP’li bu ihanetin hesabını kurultaya saklayarak üzerine düşen görevi yerine getirdi. Düşünün geçtiğimiz dönemki tablonun değişmediğini var sayarsak CHP Kocaeli’de 3 vekil çıkartacak. Eee genel merkez, merkez yoklaması kararını boşuna almadı. Bu 3 vekilden biri kontenjan olacak. Kaldı geriye 2 vekil. İki vekil için CHP’de 30 kişinin aday adayı olması bekleniyor. Yani bir vekillik için 15 aday adayı çıkıyor.

 

***

 

Recep Bilal Şengün araç giydirdi

Ak Parti’nin iddialı isimlerinden, MÜSİAD eski başkanı Recep Bilal Şengün, aday adayı olduğu 7 Haziran seçimleri için şimdiden araç giydirdi. Anlaşılan seçim kulvarındaki hareketli ve çok sesli günler ufaktan ufağa başlıyor.  Recep Bey şimdiden masraf yapmaya başladıysa sıralamadaki beklentisi de yüksek sanırım. Hayırlı uğurlu olsun.

 

Trabzonlular gecesi 27 Şubat’ta

Başkanlığını Orhan Sarısüleman’ın yaptığı Trabzonlular Derneği, büyük bir organizasyona hazırlanıyor. Dernek başkanı ve yönetim kurulu Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü için hazırlanıyor. Etkinlik 27 Şubat Cuma Günü Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleşecek.  Trabzonlulara duyurulur…

 

***

 

Öztekin Kaşukci, ne zaman uyuyor

İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğünden istifa ederek Ak Parti Kocaeli’den milletvekili aday adayı olan Öztekin Kaşukcu, dur durak bilmiyor. Özellikle Gebze bölgesindeki ilçelere ağırlık veren Öztekin Bey, yaptığı tüm ziyaret ve gezileri sosyal medyada yayınlıyor. Kimi zaman onu takip etmekte bile zorlanıyoruz. “Bu kez sıra Öztekin Kaşukci’de” sloganıyla yola çıkan eski İŞKUR müdürü bu kez beklediği siyasi başarıyı alacak gibi. Yoğun bir tempoda sürdürdüğü gezileri geçe yarısı bile devam ediyor.

- Kocaeli Gazetesi, Bülent Ekinci tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/1351652/bulent-ekinci/bir-ana-cocugunu-karda-dilendiriyorsa