İZMEK’te hedef 20 bin kursiyer

Geçen yıl 15 bin kişinin mezun olduğu İZMEK kurslarının 13 Ekim’de başlayacağı öğrenildi.

 

50 BİNDEN FAZLA MEZUN

Geçen 5 yıl içinde 50 binden fazla kişinin İZMEK kurslarını bitirdiğini söyleyen yetkililer “Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa açtığımız kurslara geçen yıl büyük ilgi vardı. Hedefimiz bu sene kursiyer sayısını 20 bine çıkarmaktır. Bu konuda bütün hazırlıklarımız tamam. 45 kurs merkezinde 93 farklı branştaki kurslarımız 13 Ekim’de başlayıp Mayıs 2015 de sona erecektir” dediler.

 

MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

İZMEK’te kurs yönünden hiçbir sıkıntının olmadığı, herkese hitap edecek kurslar bulunduğu bildirildi. Kimlik fotokopisi, öğrenim belgesi fotokopisinin kayıt için yeterli olduğunu söyleyen yetkililer “Ücretsiz olan kurslara katılmak isteyenleri Ulugazi İlköğretim Okulu arkasındaki merkezimize bekliyoruz” şeklinde konuştular. Meslek kursları, sosyal kültürel kurslar, müzik kursları ve bilgisayar kursları şeklinde gruplandırılan kurslara ilginin bu sene de yoğun olması bekleniyor. İZMEK’te açılan kursların adları şöyle:

 

MESLEKİ KURSLAR: Ahşap Rolyef, Ahşap Oyma, Ahşap Yakma, Aliminyum Folya, Antep Ajuru, Dantel Anglez, İğne Oyası, Ebru, Filografi, El Nakışı, Ahşap Boyama, Takı Tasarım, Çinicilik, Ev Tekstili, Giyim, Geleneksel El Nakışları, Hüsn-Ü Hat, Kuaförlük, Cilt Bakımı Ve Güzellik, Kırkyama, Keçe Nakışı, Maraş İşi, Mis Sabunu, Mum Yapımı, Mozaik, Minyatür, Üç Boyutlu Prespektif, Tel Kırma, Tezhip, Türk Ve Osmanlı Usulü Yemek Kursu, Trabzon Hasır Takı Örücülüğü, Şiş Ve Tığ Örücülüğü Saçaklama, Yağlıboya Resim, Karikatür, İllustrasyon, Pasta Yapımı Ve Sunumu, Halk Oyunları, Hasta Ve Yaşlı Bakımı, Moda Tasarımı.

 

SOSYAL KÜLTÜREL KURSLAR: İlk Yardım, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, İşaret Dili Kursu, Tiyatro, Hızlı Okuma kursları

 

DİL KURSLARI: İngilizce 1.2.3.  kur Almanca 1. 2. kur Arapça, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Rusça, Osmanlıca Japonca Korece kursları.

 

MÜZİK KURSLARI: Gitar, Bağlama,  Keman,Ney, Ud, Org, Yan Flüt ve Piyano kursları

 

BİLGİSAYAR KURSLARI: Bilgisayar İşletmenliği, Temel Bilgisayar Okur-Yazarlığı, Hızlı Klavye Kullanımı, Wep Sayfası Hazırlama,3D Max (Üç Boyutlu Nesne Modelleme),Autocad, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Kursları.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1354624/izmekte-hedef-20-bin-kursiyer