Kartepe özel sektörün gözbebeği

30 Mart Yerel seçimleri ardından başkanlık görevini üstlenen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in Kartepe için hazırladığı projeler özel teşebbüs tarafından da ilgi görmeye başladı. Yoğun mesaisi sırasında farklı iş kollarından özel sektör temsilcilerinin ziyaretlerini de makamında kabul eden Başkan Üzülmez, konukları ile yakından ilgilenmekte. Başkanın önceki günkü ziyaretçileri arasında yer alan akademisyenler ve özel sektör temsilcilerinin yanında, yabancı konuklarda, Kartepe’ye olan ilgilerini dile getirdiler. Başkan Üzülmez’e ilçede devam eden yatırımları ile Kartepe’ye değer katacak projelerini aktarıp görüş alış verişinde bulundular.

 

ARAP YATIRIMI

Başkan Üzülmez’in ilk ziyaretçisi Suudi işadamı Muhammed Ayet oldu. Arap yatırımcı yapabileceği yatırımlar konusunda başkan ile görüşürken, Kartepe’de yatırım yapan Magna Fabrika yöneticisi Burak Karabulut, Başkan Üzülmez ile görüşmede bulundu. Ekonomiyi canlandıracak özel sektör temsilcileri ile işbirliği diyaloglarının sürekli ve istikrar içinde sürmesini hedeflediklerini belirten Başkan Üzülmez, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

KOÜ İLE İŞBİRLİĞİ

Başkan Üzülmez’in akademisyen konukları arasında yer alan KOÜ Beden Eğimi Spor Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Yavuz Taşkıran da, üniversite ile belediye iş birliğinde yapılması düşünülen projeleri başkanla birlikte masaya yatırdı. Prof. Dr. Taşkıran ile Kartepe’nin sportif projeleri ile ilgili görüş alış verişinde bulunan Başkan Üzülmez daha sonra da Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar’ı ağırladı.

 

REKTÖRDEN ZİYARET

Kartepe’de kurulması planlanan eğitim kampüsü ile ilgili Başkan Üzülmez’e nezaket ziyaretinde bulunan İstanbul Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, başkana yeni görevinde de başarı dileklerini iletti. Kartepe’nin, turizm, ekonomik, sosyal ve coğrafi potansiyelinin eğitim alanında da çok önemli atılımlar yapılmasına vesile olacağı konusunda başkanla görüşen rektör Karasar; bölgedeki organize sanayi sahalarında faaliyet gösteren işletmelerin nitelikli işgücü talep ve ihtiyaçlarını eğitim açısından değerlendirdi.

 

ÖZEL SEKTÖRLE DİYALOG

Gerçekleşen ziyaretlerde Başkan Üzülmez, Kartepe’yi her yönüyle geliştirecek projelere özel sektöründe ilgi gösterdiğini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Geleceğin Kartepe’sini inşaa etmek adına, başta eğitim olmak üzere her alanda yapılacak her türlü çalışmanın destekçisi olduklarını belirten Başkan Üzülmez, “Şimdi Kartepe Zamanı diyerek çıktığımız hizmet yolunda yerel yönetim olarak ilçemize katma değer katan çalışmalarda bulunacak özel sektörle olan diyaloglarımız sürekli artarak devam edecek. Akademisyenlerimizin de desteği ile Kartepe’yi layık olduğu yere ulaştırmak için çalışmalarımızı hızla ve emin adımlarla gerçekleştirme hedefindeyiz” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1363241/kartepe-ozel-sektorun-gozbebegi