Başiskele’de meydan düzenleme çalışmaları

Başiskele Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında merkezi noktaların nefes alması hedefleniyor. Etaplar halinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında eski, binaların yıkımları yapılırken yeni imar planlarıyla planlı şehirleşmenin yolu açılıyor.

Yapılaşmanın süratle artığı, tercih edilen ilçe haline gelen  Başiskele’de ulaşım ve otopark sorununun çözülmesi, yolların genişletilmesi, yenilenmesi gibi çalışmaları sürdüren ekipler afet riskine dayanıksız  sosyal, ekonomik ve fiziksel anlamda ömrünü tamamlamış eski binaların yıkımlarını gerçekleştiriyor. Bir süre önce Yeniköy Merkez Mahallesi Drama Caddesi Üzerinde bulunan eski Kur’an Kursu binasını yıkımını gerçekleştiren ekipler bu alanı cemaatin kullanabileceği şekilde düzenledi. Otopark yapılan alanın üzeri mevlit programları, cenaze ve bayram namazlarında cemaatin kullanması için uygun hale getirildi.

Yuvacık Yakacık Mahallesi Hacı Mahmut Caddesi ve Hacı Yakup Caddesi’nde ise 6 adet binanın kamulaştırılmasının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile binaların yıkımları gerçekleştiren ekipler Yuvacık Merkez Cami karşısında açılmış olan yaklaşık 685 metrekarelik alanda düzenleme çalışması yapacak.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1365001/basiskelede-meydan-duzenleme-calismalari