“Çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz”

Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bülent Gökmen, “Her gününü halkımızla bir arada geçiren sağlık çalışanlarımıza, göstermiş oldukları fedakarlıklarından dolayı Sağlık-İş Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz” dedi

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bülent Gökmen, üyeleriyle ilgili basında çıkan haberlere tepki gösterdi. Gökmen şu açıklamayı yaptı; “Son günlerde, basınımızda üyelerimizle ilgili olarak çıkan bazı haberler, şubemiz yönetim kurulunca ele alınmış olup, haberler üzerine söz hakkımız olduğu kanaatine varmış bulunmakta, bu anlamda değerli basın kuruluşlarına bu bildiriyi yayımlama durumunda kalmaktayız.

“HUSURSUZLUK YARATTI”
05.11.2012 tarihinde ulusal bir gazetede çıkan bir haberde, “Sendikamızın, örgütlü olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Hasta Nakil Birimi şirket çalışanlarının, usulsüz bir şekilde izinlerinin iptal edildiği ve bayram mesailerinin ödenmediği belirtilmiş olup, sendikamızın girişimi ile bu durumun düzeltildiği” şeklinde bir yorum haiz olmuştur. Sendikamızdan hiçbir görüş alınmadan yapılan bu haber, üyelerimiz arasında huzursuzluğa sebebiyet vermiştir. Haber konusu olan iş yerinde, yapılan ödemeler, kullanılmakta olan izinler, işçi hakları, sendikamız şube yönetim kurulu ve işyeri temsilcileri tarafından devamlı olarak takip edilmektedir.

“HABER ASILSIZ”
Amacından uzak, gelişigüzel, yanıltıcı ve objektiflikle ilgisi olmayacak bir şekilde üretilen bu tür haberler, çalışan emekçilerimize ziyadesi ile zarar vermektedir. Netice itibari ile gazetede yayımlanan bu haberin asılsız olduğunu belirtir, sendikamızın ve üyelerimizin siyasi görüşlerin çarpıştığı bir ortamda huzursuzluğa iten bu tür açıklamaları kesinlikle doğru bulmuyoruz. Her gününü halkımızla bir arada geçiren sağlık çalışanlarımıza, göstermiş oldukları fedakarlıklarından dolayı Sağlık-İş Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.”

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1368836/calisanlarimiza-tesekkur-ediyoruz