Mersincik’te 3 bin kişilik iftar

Derince Belediyesi’nin her gün bir başka mahallede kurduğu iftar sofralarının 9’uncusu Mersincik Mahallesi’nde 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti
‘Derince on mahalle Ramazan’da büyük bir aile’ sloganıyla mahalle mahalle kurulan iftar sofralarının 9. su Mersincik Mahallesi’nde kuruldu. Derince’nin en küçük mahallesi olan Mersincik Mahallesi’ndeki iftar sofrasına Çınarlı Mahallesi’nin yanı sıra Şahintepesi sakinleri de eşlik edince 2 bin nüfuslu mahallede yaklaşık 3 bin kişi bir arada iftar yaptı. Hayat Caddesi boyunca kurulan masalarını dolduran vatandaşlar, kendilerini selamlayan Başkan Alemdar’a Ramazan’ın ruhunu en iyi biçimde yansıtan mahalle iftarları ve programlar için teşekkür etti.
HASTALARA MÜJDE
Mersincik Mahallesi’nde vatandaşların isteklerini de dinleyen Başkan Alemdar’a iftar alanına ailesi ve çocuklarıyla birlikte gelen 70 yaşındaki Rasim Kırlar ile yine Alemdar’ın İlçe Başkanı Ahmet Ark ile birlikte evinde ziyaret ettiği bir başka felç hastası Yakup Pehlivan, mahalledeki sağlık ocağı ile gelişmeleri sordu. Başkan Alemdar, ilk olarak Mersincik Mahallesi’nde hayata geçirdikleri Mahalle Konağı’nın alt katını muhtarlık ve sağlık ocağı için tahsis edeceklerini müjdeleyerek, mahalle konağının üst katını ise ihtiyaca göre çok amaçlı olarak değerlendireceklerini belirtti.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1369194/mersincikte-3-bin-kisilik-iftar