Ayyıldız’dan ilginç tespit

İşte Ayyıldız’ın kaleme aldığı o yazı:

Bugün AK PARTİLİ kadınların TESETTÜRÜ bu hale getirmesinin en büyük vebali Emine Erdoğan ve Hayrunisa Güldür… Çünkü Ak Parti'li kadınlar kendi kendine dediler ki bunlar İmamhatip'li erkeklerin eşleri ve bunlar dini bütün insanlar demek ki bu giyim tarzı doğru dediler...

 

İslamcı yazar Emine Şenlikoğlu, Cumhurbaşkanı'nın eşi Hayrünnisa Gül ile Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan'ı giyim tarzları nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.

 

Cenk Eren'in Cine 5'te hazırlayıp sunduğu "Cenk'in Ev Hali" programına konuk olan, Emine Şenlikoğlu, First Lady'lerin giyim tarzlarını eleştirdi.

 

"ALLAH AFFETSİN, BELKİ ÜZÜLÜYORLARDIR"

Emine Erdoğan ve Hayrünnisa Gül'ün makama göre kıyafet değişikliği yaptığını söyleyen Şenlikoğlu, "Allah affetsin. Belki onlar da üzülüyordur" dedi. Cenk Eren'in "İktidardaki partinin bakanlarının ya da Başbakanımızın eşinin giyim biçimlerini nasıl buluyorsunuz?" sorusu üzerine Şenlikoğlu, bir süre sessiz kaldı. Cenk Eren'in "Soru zor mu geldi?" demesi üzerine Şenlikoğlu şöyle konuştu:

"Biraz üzüldüğüm noktalar var. Ama ne yapalım, insan zayıf yaratılmıştır. Ben isterdim ki hiç birisi, makama göre kıyafet değişikliği yapmasın. Hiç taviz vermesinler. Başka yönleri çok güzel idare ettikleri için Allah affetsin. Hayrunnisa Gül kardeşimiz, her şeyde 10 üzerinden 10 veriyorum, ama kıyafette biraz bozdu.

 

"EMİNE HANIM, DİZLERİNE DOĞRU KISALTMAYA BAŞLADI"

Emine Hanım da son dönemde dizlerine doğru kısaltmaya başladı, ama bol giyiyor. O bolluktan taviz vermedi. O yönleri güzel. Şimdi bu iki lady, durumu çok güzel idare ettiler. O kadar kolay değil yani. O kadar hakaretler üzerine oralara geldiler. Allah affetsin... Belki onlar da üzülerek yapıyorlardır.

 

"BİZE ÖCÜ GİBİ BAKMASINLAR DİYE ..."

Ama şunun için yaptıklarını düşünüyorum, 'Belki böyle giyinirsek aşırı laiklerin hoşuna gider, bize öcü gibi bakmazlar' diye düşünüyor olabilirler. Ama şunu bilmiyorlar ki, Semra Özal'a bile laik biri gerici diyordu. Ki Özal gibi inanmadığını biliyoruz hepimiz Semra Özal'ın."

 

Cenk Eren'in Semra Özal ile ilgili bilebilir miyiz kimin ne kadar inandığını? demesi üzerine ise şöyle devam etti Şenlikoğlu:

"Eğer hem içkimi içerim hem hacca giderim derse bilebiliriz. Bir çarşaflı arkadaşımı gördüm tanıyamadım. Eşi milletvekili. Döpiyes giymiş. Milletvekili olunca eşin tesettür için yeni ayet mi indi? Hayır inmedi... O zaman, ne bu daracık kıyafetler, siz Allahtan korkmadan mı kapanıyordunuz..."

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1374031/ayyildizdan-ilginc-tespit