Sahte avukat davası 12 Kasım’a ertelendi

Geçtiğimiz yıl Başiskele’de meydana gelen olayda Necmettin Mutlu, İsmet Başaran isimli şahsın avukat olduğunu söyleyerek kendisini 92 bin TL dolandırdığı iddiasıyla Kocaeli Adliyesi 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açmıştı. Dosyanın dün görülen duruşmasına Necmettin Mutlu, vekili Av. Hüseyin Bacacı, sanık vekili Av. Nurcan Özlen katılım gösterdi. Sanık İsmet Başaran ve eşi sanık Zeliha Başaran ise duruşma yine katılım göstermedi.


“92 BİN LİRA İSTEDİ”

Davacı Necmettin Mutlu’nun verdiği ifadeye göre; İsmet Başaran, Mutlu’dan 92 bin lira istedi. Mutlu, Başaran’a istediği bu parayı verdi. Ancak Mutlu daha sonra Başaran’ın avukat olmadığını öğrendi ve sonrasında İsmet Başaran hakkında dolandırıcılık ve kamu görevini usulsüz üstlenme suçlarından 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

 

DURUŞMA ERTELENDİ

Dava, sanık İsmet Başaran hakkında Kocaeli 7. Asliye Ceza Mahkemesinde unvan gaspı suçundan açılan dosya ile birleştirildi. Dosyanın dün görülen duruşmasında mahkeme heyeti belge eksiklerinin giderilmesi gerekçesiyle duruşmayı 12 Kasım tarihine erteledi. Hilal GÜDÜCÜ

- Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1379008/sahte-avukat-davasi-12-kasima-ertelendi