Türkiye’de sizce aşağıdakilerden hangisi geçerli?

Modern toplumların sınıf temelli tabakalaşma piramidine göre üst sınıfı oluşturanlar; işverenler, sanayiciler, üst düzey yöneticiler.

Orta sınıfı oluşturanlar devlet memurları, meslek sahipleri, masa başı çalışanları.

Alt sınıfı oluşturanlar ise işçiler, düşük ücretli memurlar, tarım çalışanları, köylülermiş.

Bknz. www.nkfu.com

Aşağıda ülkelerin gelişmişlik düzeyine göre değişimini gösteren piramitler verilmiş. Sizce bizim toplumumuz hangisine uyuyor?

Siz seçin, siz değerlendirin, siz karar verin.

Başka sorum yok!

 

Fatih Terim ayıbı

Cümle-alem Fatih hocanın ne kadar ayıp ettiğinden bahsediyor. Evet, gerçekten çok ayıp ve topluma kendisini bu kadar sevdirmiş bir kişinin bu şekilde sokak kabadayısı gibi davranması hiç normal değil. Değil, ama bu ilk mi? Fatih Terim bunu yıllardır yapıyor. Fakat ilk kez dişli birine rastladı ve sopayı yedi. Bence tek üzüldüğü nokta aylık aldığı söylenen 800 bin lira maaşı kaybedecek olmaktır.

 

Yaz geldi, tatiller başladı

Görülmesi gereken yerlerden biri Bozburun Marmaris. Gerçekten sakin, temiz, huzur dolu kitabınızı alıp kendinizden geçeceğiniz, son derece nezih insanların olduğu bir belde.

Bozburunda Komando Yılmaz’ın oteli olan Dolphin’i sizlere özellikle tavsiye ederim. Yemekleri mükemmel, çünkü eşi mutfakta ve harika lezzetli yemekler üretiyor. Unutamayacağınız bir tatil için deneyin derim.

 

Atatürk heykeline saldırı

Atatürk’e taptığımızı zanneden zavallılar. Gerçekten Allah akıl dağıtırken size hiç nasip olmamış. Yüce Allah ile onun bir kulunu yan yana getiren garip akılsızlar. Sizden doğru dürüst Müslüman bile olmaz. Siz ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e gösterilen saygı ve sevgiyi tapınmakla bir tuttuğunuza göre sizin inancınızda da eksik var.

Zavallılar...

 

Sayın Merve Kavakçı…

Malezya Büyükelçisi.

Yani Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil edecek olan bir ABD vatandaşı.

Üzerinde düşünülmesi lazım.

- Kocaeli Gazetesi, tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/1384716/{author}/turkiyede-sizce-asagidakilerden-hangisi-gecerli