Gölcük Elma Festivali’nde ödüller törenle verildi

Gölcük Belediyesi tarafından bu yıl 22.si düzenlenen Gölcük Belediyesi Yeşil İhsaniye Elma Festivali elma üreticileri arasından seçilen başarılı üreticilere ödülleri İhsaniye Merkezde düzenlenen Ödül töreni ile Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından takdim edildi.

 

İhsaniye Merkezde gerçekleştirilen ödül töreninde, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koor. Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe yöneticileri, Mahalle Muhtarları, İhsaniye Kalkınma Koop. Başkanı Yusuf Ziya Zorlu ve Koop. Yöneticileri, elma üreticileri, davetliler, misafirler ve çok sayıda vatandaşlar katıldılar.

 

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı akabinde festivalin açılış konuşmasını yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bu yıl 22.si yapılan Yeşil İhsaniye Elma Festivali’nin beklenilenin üzerinde bir katılım sağlamış olmasından duyduğu sevinci belirterek katılan tüm üreticilerini kutlayıp başarılar temennisinde bulunurken, festivalde değerlendirme yapan jüri üyelerine de teşekkür etti. Başkan Ellibeş, bu yıl 22.si tertip edilen ve bir gelenek haline gelen bu festivalin Kocaeli'nin tanıtımı açısından önemli olduğunu belirtti.

 

Akabinde ödül törenine geçildi. Bu yıl 22.si gerçekleştirilen Yeşil İhsaniye elma yetiştiriciliği yarışması Starking Delicious, Golden Delicious, Star Krimson, Granny Smith ve Margaritta Marilla Armut (Gölcük Armutu) dallarında yapıldı.

 

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda,

Starking Delicious dalında;

1.Bahri Batu

2.Arif İnceoğlu

3.Refik Başoğlu

4. Kerim Özdemir

5.Yusuf Çolak

 

Golden Delicious dalında;

1. Refik Başoğlu

2. Arif İnceoğlu

3. Metin Denizli

4.Halil Özdemir

5. Bahri Batu

 

Star Krimson dalında;

1. Metin Denizli

2. Arif İnceoğlu

3.Mustafa Bayraktar

4. Osman Bayraktar

5.Yusuf Çolak

 

Granny Smith dalında; 

1. Metin Denizli

2.Egehan Balaban

3.Emirhan Balaban

4.Neşat Erdem

5.Hasan Subaşı

 

Margaritta Marilla Armut (Gölcük Armutu) dalında;

1.Metin Denizli,

2. Refik Başoğlu

3. Arif İnceoğlu

4.Şeref Öner

5.Nait Barış

 

Dereceye giren Müstahsillerin Kupa,Plaket ve ödüllerini Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş takdim etti.

 

Ödül töreninin ardından Türkiye’nin tanınmış sanatçılarından Hülya Polat,en güzel türkülerini başarıyla seslendirerek, Vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.Konser sonunda Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Sanatçı Hülya Polat’a günün anısına bir çiçek takdim edip teşekkür etti.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1390396/golcuk-elma-festivalinde-oduller-torenle-verildi