Ruhi Çavdar’dan Ünlü’ye gönderme

MHP eski İl Başkanı Ruhi Çavdar, MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen’in istifasında ve sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’yü suçladı. Sosyal medya üzerinden Ünlü’yü sert sözlerle eleştiren Çavdar, “Kocaeli İzmit İlçe Teşkilatı’nda, ilçe başkanının istifası sonrasında yaşanan gelişmeleri takip ederken şaşkınlık geçirmemek mümkün değil. MHP, 47 yıllık geçmişi olan ve tüzüğü açık ve seçik olan bir partidir. Kararlar tüzük çerçevesinde alınır ve İzmit ilçede de uygulama tüzük çerçevesinde gerçekleşmiş, yönetim ilçe başkanını seçmiştir” ifadelerine yer verdi.

 

“EN BASİT İFADE İLE HAKSIZLIK”

Ruhi Çavdar ifadelerin devamında, “Fakat anlaşılan o ki seçilen arkadaş, il başkanımın bireysel siyasi geleceğine hizmet etmeyeceği endişesine sebep olmuş ve engel olma telaşesine düşerek gereksiz birçok ifadelerle yazılı ve görsel medyada beyanat verme ihtiyacı hissetmiştir. Konu genel merkez adına muhalefet eden insanların oluşturduğu bir organize değildir ve il başkanımın da seçilen arkadaşımızı muhalefet ekibinin adayıymış gibi göstermeye çalışması en basit ifade ile haksızlıktır” dedi.

 

“GENEL MERKEZİ YANILTMAYIN”

Ruhi Çavdar son olarak, “Anladığım o ki, il kongresi odaklı bir yapı kurmak isteyenler kendileriyle beraber hareket etmeyecek arkadaşları genel merkeze, muhalif olarak gösterme çabasına düşmüş ve genel merkezimizi yanıltmakta mahsur görmemekteler. Lütfen bu hatadan dönün ve genel merkezimizi yanıltmaktan ve yanlış yönlendirmekten vazgeçin” şeklinde konuştu.  

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1392402/ruhi-cavdardan-unluye-gonderme