Ercan Topaca’nın ardından!

Mesut Akbulut
Mesut Akbulut

4.5 yıldır ilimizde görev yapan Vali Ercan Topaca, veda turlarına devam ediyor…

Ercan Bey için önceki akşam The Ness Otel’de veda yemeği düzenlendi…

Ercan Bey, umreden sonra kapanan eşi Sevim Hanım ile birlikte misafirlerini tek tek karşılamış…

**

Ercan Bey’in Kocaeli basını ile yıldızı pek barışık olmadı…

Gerek gazetemizin ödül töreninde, gerekse 16 Ocak Basın Onur Günü’nün etkinliklerinde yaptığı konuşmalarda, basını hedef alan konuşmalar yaptı…

Yerel basına aba altından sopa göstermeye çalıştı…

**

Ercan Bey, kendisini onuruna düzenlenen veda yemeğinde, havasını da attı…

Demiş ki; “Kendimi artık Hatay’a hazırlıyorum. Cumhurbaşkanımız (Recep Tayyip Erdoğan) aradı ‘seni Hatay’a ben yazdım’ dedi. Ben de ona söz vererek, daha çok çalışacağım dedim”…

Bu söylem bir mesaj olarak algılanabilir…

Ercan Bey, AKP’lilere,  “Bakın beni Hatay’a cumhurbaşkanı gönderdi. Ne kadar güçlü olduğumu görün” mesajı verdiği düşünülebilir.  

**

Ercan Bey, veda yemeğinde basının kendisini sevmediğini de itiraf etti…

Ercan Bey, “Kocaeli basını her ne kadar beni sevmese de, ben onları seviyorum. Ben basının haber alma özgürlüğünü kısıtlamadım. Hepsi gerçekten bu kenti daha iyi yönetmek adına yapılmıştır. Basının her türlü isteğini çözmeye çalıştım. Bir ülkede basın yoksa, eleştiri yoksa orada sağlıklı demokrasi olamaz. Kocaeli basınının çok iyi bir takipçisiydim. Herkesi sürekli takip ettim ve haberlerden, köşe yazılarından istifade edip işime artı kattım.”

**

Ercan Bey, bugün valilik personeliyle vedalaşacak…

Muhtemelen 29 Eylül Pazartesi günü Hatay’da göreve başlayacak.

Gazetelerin sorumlu yazı işleri müdürleri arasında ayrım yapan Ercan Bey’e kırgın olduğumu ifade ediyor, yine de kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.

 

Marsiad’tan Başbakan Davutoğlu’na mektup

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na mektup gönderdi. Odabaş şu ifadelerde bulundu; “ MARSİAD olarak çok büyük emek vererek geliştirdiğimiz, MİLYONLARCA İNSANIMIZA iş imkanı sağlayacak olan fakat Bakan Fikri Işık, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ve  AK Parti İl Başkanlığınca engellenen Projelerimizi hayata geçirebilmek için sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyız. Yeni Başbakana Projeleri içeren dosya ve mektup göndererek 30 dakikalık randevu talebinde bulundum. Umarım ilgi göstererek projelerimizin önündeki siyasi engelleri kaldırarak Milyonlarca insanımızın yüzünün gülmesine katkı sunar, kendileri siyaseten biz de Ekonomik ve sosyal olarak hep beraber kazançlı çıkarız aksi halde Başbakanlık önünde yine eylem yapmak zorunda kalmayız.” Bahri Odabaş, Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a derdini anlatamadı, bakalım yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu’na derdini anlatabilecek mi?

 

İbrahim Erçin Büyükşehir’de

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü yeni sezonda karate branşında İbrahim Erçin ile anlaştı. Milli takım genel direktörlüğü görevini de sürdüren Erçin’in yardımcılıklarını Mesut Kolaylı, Yunus Erşeker, Erkin Özdemir yapacak. İbrahim Erçin ile Derince Lisesi’nde beraber okuduk. Kendisinin başarılarıyla sürekli övündük. İbrahim Erçin’e yeni görevinde başarılar diliyorum.

 

Doç.Dr. Çelik’ten Kredi Talepleri-Banka Kredileri

Kocaeli Üniversitesi Hereke Ö. İ. Uzunyol MYO Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faik Çelik’in “Kredi Talepleri-Banka Kredileri” adlı kitabı yayınlandı. Türkmen Yayınevi’nden çıkan kitap, kredilerin bir ülkenin mali sistemindeki yerini kredi verme yoluyla iktisadi hayatın nasıl etkilenebileceğini göstermekte. Yine devletin kredi faiz oranları ile oynayarak bankaların kredi hacmini nasıl etkilediğini ilk aşamada ele almaktadır. Kitabın akışı içinde faiz hesaplamaları, karşılaşılacak sorunlara ilişkin çözüm yolları ve bankacılık tarihinde yaşanan sorunlarda mümkün olduğu kadar ele alınmaya çalışılmıştır..

 

TAŞSAN Temizlik Şirketi eleman alıyor

TAŞSAN Temizlik Şirketi, Karamürsel Belediyesi’nde temizlik işlerinde görevlendirmek üzere personel alımı gerçekleştiriyor.  Alınacak olan 20 personel Belediye’de Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak süresiz (daimi) olarak çalışacak. Başvurular 30 Eylül 2014 tarihine kadar TAŞSAN Temizlik Şirketi üzerinden yapılacak

 

Ekrem Altun Spor Center hizmete girdi

Ekrem Altun ile Hüseyin Demirbaş ortaklığında Gebze’nin Muammer Ersoy Caddesi’nde hizmet vermeye başlayan Ekrem Altun Spor Center, sağlıklı spor yapmak isteyenlerin adresi olmaya aday. ‘Sporun yeni adresi’ sloganıyla hizmet veren salonda vücut geliştirme, kondisyon, fitness, plates, aerobik, steps, kilo alma ve zayıflama hizmetleri veriliyor. Salona çocuklarıyla gelenler de unutulmamış. Büyükler spor yaparken, çocuklar da oyun alanında keyifli zaman geçiriyorlar.

- Kocaeli Gazetesi, Mesut Akbulut tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/1395348/mesut-akbulut/ercan-topacanin-ardindan