Polat: Hiç bir zaman görevden kaçmadım

RESMİ BİR TEBLİĞ YOK

Kerim Akdülger, görevde kaldığı süre içerisinde İl Hakem Kurul Başkanlığı'nı başarılı bir şekilde yaptı. Ancak iş yoğunluğunu nedeni ile başkanlığı bıraktı. Abdurrahman Polat’ın, yeni İl Hakem Kurulu Başkanı olacağı yönünde dedikodular ayyuka çıktı. Polat ise henüz kendisine tebliğ edilen resmi bir şey olmadığını, görev verildiği taktirde bilgi ve birikimlerini Kocaeli hakemliğinin daha da gelişmesi adına harcayacağını ifade etti.

 

DAHA İYİSİNİ HAK EDİYORUZ

Gazetemize açıklamalarda bulunan Polat, Kocaeli Bölgesi adına 2008 yılında Üst Klasman hakemlerinin atamalarına alıştıklarını, ancak sonraki süreçte ivme kaybedildiğini belirterek şu şekilde konuştu: "2008 yılında Üst Klasman hakemleri atıyorduk. Buna da alışmıştık. Ülkede ilk 5'in içinde her zaman Kocaeli Bölgesi hakemleri yer alıyordu. Sonrasında baya bir hız kaybettik. İlimizde çok değerli hakem hocalarımız var. Onların da Kerim hocamızın da etkisi ile eski itibarımızı yakalamış durumdayız. Ancak şu bir gerçek ki, Kocaeli Bölgesi çok daha iyisini hak ediyor. İnanıyorum ki yeni süreçte bölgemiz hak ettiği değeri bulacaktır"

 

CAMİADAN HİÇ UZAKLAŞMADIM

Polat, makam ve koltuk sevdalısı olmadığını, hakem camiasından da hiç bir zaman kopmadığını ifade ederek "Sağ olsun, gerek hakem arkadaşlarımız, gerekse de gözlemci arkadaşlarımız ve ağabeylerimizin iyi niyetleri var. Hepsi sağ olsun, var olsun. Ancak şu an İl Hakem Kurulu Başkanlığı ile ilgili olarak bana tebliğ edilen herhangi resmi bir şey yok. Eğitimci birisiyim. Yıllardır hakem camiasının içinde yer alıyorum ve camiadan hiç uzaklaşmadım. Makam ve koltuk sevdalısı olmadım, ancak hiç bir zaman da görevden kaçmadım".

 

HER ZAMAN DESTEĞİM OLACAK

Abdurrahman Polat son olarak, göreve kim gelirse gelsin daha önce olduğu gibi hakem camiasına destek vermeye devam edeceğini belirtti ve "Atama sonrasında göreve kim gelirse gelsin, görevini en iyi şekilde yapacağına sonuna kadar inanıyorum. Ben de camiama her zaman olduğu gibi destek vermeye devam edeceğim ve Kocaeli Bölgesi hakemliğinin gelişimi için üzerime düşen görevi fazlası ile yapacağım" dedi. Yeni İHK Başkanı atamasının 17 Ağustos'taki hakem koşuları öncesinde yapılması bekleniyor. Atama olmazsa, mevcut İl Hakem Kurulu Başkanı ve yönetimi koşulardan sorumlu olacak. Erdem ÖVÜÇ

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1396271/polat-hic-bir-zaman-gorevden-kacmadim