Çayırova, yeni eğitim öğretim dönemine merhaba dedi

Gebze Kaymakamı ve Çayırova Kaymakam Vekili Mehmet Arslan, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, Kent Konseyi Başkanı Yunus Ergüz, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, müzik dinletileri ve folklor gösterileri yer aldı.

 

Doğan: 26 Bin Öğrenci Eğitime Başladı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasının içerisinde Çayırova’daki eğitim öğretim dönemi hakkında da bilgiler aktaran Doğan, Çayırova’da 42 okulda eğitim yılının startının verildiğini açıkladı. Yaklaşık 26 Bin öğrenci ve 1100 öğretmen ile 2014-2015 eğitim öğretim dönemine merhaba dediklerini kaydeden Doğan, “sevgili öğrenciler, değerli meslektaşlarım. Bugün burada yeni eğitim öğretim döneminin heyecanını ve sevgisini yaşıyoruz. Değerli öğrenciler, çok okuyun, çok çalışın ve bilgi çağını kucaklayın. Eğitime dört elle sarılın. Öğretmenlerinize, anne ve babalarınıza, yaşlılarınıza saygı ve ilgi göstererek, kendi geleceğinizi garanti altına alın” dedi. Ayrıca bütün milletlerin gizli ve mutlak bir yarış içerisinde olduğunu hatırlatan Doğan, 2023 vizyonunu gerçekleştirecek gençler yetiştirmenin öncelikleri olduğunu belirtti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından sözü Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’ye bırakan Milli Eğitim Müdürü Doğan, konuşmasının sonunda Çayırova’da eğitime sunduğu sayısız katkı için başkan Demirci’ye kürsüden teşekkürleri iletti.

 

Demirci: Genç Nüfusumuz En Büyük Gücümüz

2014-2015 eğitim öğretim dönemi açılış töreni konuşmasını gerçekleştiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olması temennilerini iletti. Sözlerini şu şekilde sürdüren başkan Demirci, “Tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de eğitim ve öğretimin sağlıklı bir şekilde yürümesi için azami gayret sarf ediyoruz. Belediye olarak, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, okullarımızla ve diğer kurumlarla sıkı işbirliği içerisindeyiz. Ülke genelinde son yıllarda eğitime çokça yatırım yapıldı. Devlet bütçesinde eğitime ayrılan pay, Milli Savunma Bütçesini geçerek birinci sıraya yerleşti. Bir eğitim seferberliği başlatıldı. Başta eğitime yüzde 100 destek projesi olmak üzere birçok kampanya yürütüldü. En çok kadro Milli Eğitim Bakanlığı’na açıldı. Öğretmen açıkları azaldı. Hamdolsun artık boş geçen derslerimiz yok. Öğretmen eksiği tamamlanırken aynı zamanda okul yapımına da hız verildi. Bu sayede derslik başına düşen öğrenci sayılarımız azaldı. Ülke genelinde olduğu gibi Çayırova’mıza da eğitime önemli yatırımlar yapıldı. Son derece modern, prestijli okullar inşa edildi. Yeni okulların yanında son derece kaliteli öğretmen kadromuz bir diğer avantajımız oldu. Biz de Belediye olarak sorunsuz bir eğitim-öğretim dönemi yaşanması için üstümüze düşen görevleri yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Ülkemiz genç nüfusu olan bir ülke.  Genç nüfusumuzu en büyük gücümüz olarak görüyoruz. Çocuklarımızı geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunun bilinciyle, yeni eğitim yılında sizlere; sağlık, başarı dileklerimle birlikte, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin konuşmasının ardından Gebze Kaymakamı ve Çayırova Kaymakam Vekili Mehmet Arslan kısa bir konuşma gerçekleştirdi. 2014-2015 eğitim öğretim döneminin tüm öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere hayırlı olması temennisini ileten Arslan, eğitime katkı sunan değerlerinde giderek arttığını işaret etti. Kaymakam Mehmet Arslan’ın ardından törende şiirler, müzik dinletileri ve folklor gösterileri yer aldı. 8. Sınıf öğrencilerinin, 1. Sınıflara bayrak teslimi ile devam eden tören okul içerisinde son buldu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1396862/cayirova-yeni-egitim-ogretim-donemine-merhaba-dedi