Gebze İMH’den kurban organizasyonu

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi, bu yıl da hijyenik ortamda, profesyonel kasaplarla kesip parçalayarak eve teslim kurban organizasyonu gerçekleştiriyor. Tamamı yerli, aşılı ve veteriner kontrollü kurbanlıklar İslami usullere uygun kesildikten sonra parçalanıp eve teslim edilecek.


DENEYİMLİ EKİPLER GÖREV ALACAK

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından yapılan açıklamada, kurban kesim organizasyonu için bu yıl da deneyimli bir ekip kurulduğu belirtilerek, “Kurbanlıklarımız hijyenik ortamda, profesyonel kasaplar tarafından kesilip parçalanacak ve eve teslim yapılacak. Dileyen vatandaşlarımız randevu saatinde kesim yerine gelip kurbanlarının kesimini sıcak sohbet ortamında çay içerek takip edebilecek. Organizasyonumuza katılmak isteyen vatandaşlarımız için hisse bedellerimizi 900-1.000 ve 1.100 lira olarak belirledik” denildi.


KURBAN VE DERİ BAĞIŞI KABUL EDİLECEK

Gebze’de eğitim, kültür ve sosyal alanda gerçekleştirdiği faaliyetlerle gündeme gelen Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi, vatandaşlardan gelecek kurban ve deri bağışlarını da kabul edecek. İMH yetkilileri, “İyiliği yaşamak ve yaşatmak adına, bu yıl kurban ve deri bağışlarını da kabul ediyoruz. Hisse ayırmak veya kurban ve deri bağışında bulunmak isteyen dostlarımız 0 506 638 1120 ve 0530 042 23 36 nolu telefonları arayabilir” dedi.

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin kurban kesim işlemleri GOSB Altı Kar Beton Yolu Merve Sokak NO: 24 Gebze adresinde yapılacak. Kurban organizasyonuna hissedar olmak isteyen vatandaşlar derneğin Hacı Halil Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Gümgüm İşhanı NO:15 Kat:2 Gebze adresine de müracaat edebilecek.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1400648/gebze-imhden-kurban-organizasyonu