Türk-İş’ten AKP’ye seçim talebi

Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, AKP’lilerin iadeyi ziyaretinde yeni bir Anayasa istediklerini belirterek, taleplerini sıraladı.

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek yönetimi Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Türk-İş’e bağlı sendika başkanları da hazır bulundu. İadeyi ziyaret için Türk-İş Bölge Temsilciliği’ne konuk olduklarını söyleyen Civelek, ziyaretler sırasında seçim istişareleri yaptıklarını söyledi. Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar ise 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde her kesimin kazançlı olmasını istediğini belirterek, “Biz de üzerimize düşeni yerine getireceğiz” dedi, üstü kapalı destek mesajı verdi.

GREVLİ TOPLU SÖZLEŞME
Uyar, “Emek cephesi olarak, refaha kavuşmak için çalışıyoruz. Sendikalar olarak bu seçimde taleplerimiz var, yeni Anayasa çalışmalarına biran önce başlanmalı. Anayasa’daki örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, kamu toplu iş sözleşmelerine grev hakkının tanınmasını istiyoruz” dedi. Civelek ise yeni Anayasa için yeniden iktidara gelmeleri gerektiğini savundu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1405573/turk-isten-akpye-secim-talebi