SANTEK’14’ü 20 bin 500 kişi ziyaret etti

Kocaeli Sanayi Odası (KSO)  Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ geçtiğimiz hafta ilimizde ikincisi düzenlenen SANTEK’14 hakkında değerlendirmede bulundular. KSO’da düzenlenen toplantıda Özdağ ve Zeytinoğlu SANTEK’14 Fuarına geçen sene 310 iş görüşmesi yapılırken bu sene bin 524 tane yapıldığını ve bu yükselişi çok başarılı bulduklarını kaydettiler.

 

“KATILIMCI SAYISI 220’YE YÜKSELDİ”

İlk olarak söz alan Ayhan Zeytinoğlu, “Geçen yıl ile bu yıl arasında büyük bir büyüme gerçekleştirdik. Katılımcı sayımız 160’tan 220’ye yükseldi. Türkiye’nin  en büyük 500 işletmesi içinde yer alan , TÜPRAŞ, Ford, Türk Pirelli, Yıldız Entegre gibi önemli için otellerde yer bulunamadı. Bu da ne kadar başarılı olunduğunu göstergesidir. Doğu Marmara bölgesinde yer alan işletmeler birbirini daha yakından tanıma fırsatı buldular bir çok işbirliği gerçekleşti” dedi.


“İLİMİZ FUARLARA AÇ”

Aselsan ve Deniz Kuvvetlerine özel teşekkür ettiğini belirten Zeytinoğlu, “21 ülke, 120 firma ile Türkiye  pazarından stratejik ortaklarını bulmak  ve  Türk firmaları ile ticari ve teknolojik işbirliği yapmak amacı ile Kocaeli’ye geldiler” dedi. Ardından konuşan Murat Özdağ, düzenlenen fuarın  ne kadar doğru bir yolda olduklarını gösterdiğini kaydederek, “Ciddi ciddi diğer fuarlarla kıyaslandık ve ilimizin  ne kadar aç olduğunu  gördük” ifadelerinde bulundu.


“YILIN 12 AYI FUAR OLMALI”

Konuşmasına devam eden Murat Özdağ, “Bu fuarın yerleşmesi oturması için Kocaelili firmalar katılacaklarını belirttiler.  Hedefimiz yılın 12 ayını fuar olarak düzenlemek. İlimiz için çok ciddi bir motivasyon kaynağı olur. SANTEK 2015’te görüşmek üzere. Fuarımıza ilk gün 7 bin kişi geldi. 3 gün boyunca toplam 20 bin 500 kişi ziyaret etmiş oldu” dedi. Konuşmanın ardından toplantı sonlandırıldı.  Berfu SOYSAL

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1406121/santek14u-20-bin-500-kisi-ziyaret-etti