Gebzeli hacı adaylarını Başkan Köşker uğurladıHac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara doğru yola çıkan ilk Gebze kafilesini, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker uğurladı

Bu yıl hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan Gebzeli hacı adaylarını, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker uğurladı. 188 kişilik ilk hac kafilesi önceki akşam, Gebze Stadının bahçesinde düzenlenen uğurlama töreniyle kutsal topraklara doğru yola çıktı. Eşi Ragibe Hanım ile uğurlamaya katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, hacı adaylarının ve ailelerinin heyecanına ortak oldu. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uçakla kutsal topraklara gidecek olan ilk hac kafilesi için düzenlenen uğurlamada Kur’an-ı Kerim okundu, ilahiler söyledi.
GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN
Kur’an tilavetinin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Hacı adaylarımızın bu büyük heyecanına eşlik ediyoruz. 1997 yılında kutsal topraklara gitmek bize de nasip oldu. Rabbim herkese nasip etsin. Geride bıraktıklarınız bize emanet. Aileleriniz bizim de ailemiz, kardeşimiz, bacımız. Gözünüz arkada kalmasın. Allah niyetinizi kabul eylesin" dedi. Kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adaylarına ve ailelerine Gebze Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu. Uğurlamada başkan yardımcısı Nilay Ayran da hazır bulundu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1413669/gebzeli-haci-adaylarini-baskan-kosker-ugurladi