Temsilci, gazetecilerin onuru ile oynadı ama cevabını aldı

Basın mensuplarını "Sizin adınız burada yok. Burada oturmayın" diyen Arıcan'a listeyi gözünün içine baka baka gösterdik ve bu hatasını güzel bir şekilde aktardık.

 

CAN SIKIYORLAR

Temsilcilerin işi maçlarda kılçık içinde kıl aramaktır. Türk Futbolunun kan ağladığı, tabir-i caizse rezil rüsva olduğu bu dönemde, detaylarda boğulan TFF'de temsilcilerin titizlik konusunda aşırıya kaçtığını anlatmamıza gerek yok. "Açık göreyim de şu takıma ceza aldırayım" mantığı güden bazı temsilciler can sıkmaktan başka bir ise yaramıyor.

 

İSİMLER YAZIYORDU

Gölcükspor ile Kemer Tekirovaspor maçına atanan temsilci Bülent Arıcan, maç öncesi basın tribününe gelerek "Burada adınız yok" demiş ve basın mensuplarının işlerini yapmalarına engel olmuştu. Temsilciye "Belki yanılabilirsiniz. Çünkü her maç akredite oluyoruz" denilmesine karşın Arıcan, ‘Nuh dedi Peygamber demedi’ ve gazetecileri tribünden gönderdi. Konu ile ilgili şüpheye düşen gazeteciler, Kulüp Müdüründen listeyi istedi. Listeye bakıldığında isimlerin yazılı olduğu görüldü ve temsilciye hem maç içinde hem de maçın ardından yaptığı hata tam yüzüne karşı anlatıldı.

 

KANDIRMAYA ÇALIŞTI

Arıcan'a "Bakın, Gölcük - Kemer maçının akreditasyon listesi burada. Benim adım burada. Bu da arkadaşlarımın adı. Siz hangi mantıkla, hangi belgeye bakarak bunları söylediniz" denilmesine karşın gazetecileri kandırmaya çalışan Arıcan, "Ben Batman'da da Hakkari'de de maçlara gidiyorum. Önlemimi almak zorundayım" diye anlamsız bir yanıt verdi. Arıcan'a bir gazeteci "Sizin hangi maçta görevlendirildiğiniz ya da işinizi nasıl yaptığınız bizim sorunumuz değil. Siz buradaki arkadaşlarımızı, adı yazmasına karşın buradan kaldırdınız. Onların da onuru var. Hata yaptığınızı kabul edin. Bir kere olsun kendinize -Hatalıyım- deyin" denildi. Arıcan "Sen öyle diyorsan öyle olsun" cevabını verdi. Gazeteciler de kendisine "Siz bize haksızlık yaptınız” cevabı verildi. Erdem ÖVÜÇ

liste-001.jpg

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1414988/temsilci-gazetecilerin-onuru-ile-oynadi-ama-cevabini-aldi