‘Tiyatro Kasabası’ sahneye çıkmaya hazırlanıyor

Kocaeli’de yeni bir tiyatro grubu kuruldu. Öğretmen Hüseyin Demirci’nin başkanlığında on kişilik oyuncu kadrosuyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Tiyatro Kasabası oyuncuları dün kendilerine sponsor olan Tabipler Odası’nın şube binalarının bahçesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. İlk oyunlarını 14 Ekim Salı günü saat 20.00’da Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde sahneleyecek olan grup üyeleri oyuna tüm Kocaeli halkını davet ettiler.


OYUN İSTASYONU’YLA YOLLAR AYRILDI

Daha önce Oyun İstasyonu’nda oynayan oyuncular orayla yollarını ayırarak kendilerine yeni bir yol çizmek istediklerini söylediler. Daha yeni ve günümüzü ele alan konulara değinmek istediklerini belirten grup üyeleri, çok genç ve farklı iş kollarından insanları bir araya getirdi. Aralarında öğretmen, doktor, öğretim üyesi, öğrenci ve çalışan insanlar bulunuyor.


YENİ BAKIŞ AÇISI GETİRECEK

Açıklama yapan Hüseyin Demirci, “4-20 yıl aralığında tiyatro ile ilgilenen insanlardan oluşan bir grubuz. Ortak hedef ve yenilik anlayışıyla bir araya gelmiş bu grup, tiyatroya yeni bir bakış açısı getirecektir. Gençlere hitap eden, günümüze değinen yeni oyunlarla seyirciyle buluşacaktır” dedi.


DESTEK BEKLİYORLAR

Yakın zamanda bir tiyatro okulu gibi çalışmak istediklerini ve tiyatroyu seven herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen Demirci, sponsorluk anlamında şimdilik sadece tabip odasının kendilerine destek verdiklerini, belediyelerden ve diğer sivil toplum örgütlerinden de destek beklediklerini belirtti. Muharrem İBRAHİMOĞLU

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1415562/tiyatro-kasabasi-sahneye-cikmaya-hazirlaniyor