Soydaş: BAL’a bir takım çıkmalı

Sultan Orhanspor'un tecrübeli teknik direktörü Ramiz Soydaş, bu sezon uygulanacak olan BAL statüsünü eleştirdi. Sezon sonunda Süper Lig’den bir takımın BAL’a çıkması gerektiğinin altını çizen Soydaş, “Bu statüyü adil bulmuyorum. Büyük yanlışlar var. Zorlu bir yıl geçiren ve başarılı olan Süper Amatör Lig takımları mükafatlandırılmalı. Play-Off'ta şampiyon olan takım BAL'a direk çıkmalı. Biz geçen sezon bu şekilde çıktık. Aynı hakkaniyet bu sezon da devam etmeli” dedi.

 

NASIL İZAH EDİLEBİLİR?

Ramiz Soydaş, kendilerini zorlayacak olan bu statü ile ilgili olarak, şöyle konuştu: “BAL'daki durum bizi sıkıntıya sokacak. Bazı iller 4 takım ile temsil ediliyor, ancak 1 takım düşüyor, biz de 3 Kocaeli takımı yarışacak, ama bizden de 1 takım yerel lige düşecek. Bu oranı matematiksel olarak kim nasıl izah eder, bunu da yetkililere sormak lazım” diye konuştu.

 

TRANSFER YAPABİLİRİZ

Soydaş takımın son durumu ile ilgili olarak ise ümitli konuştu. Transfer yapabileceklerinin altını çizen Soydaş, “3 Ağustos’ta çalışmalara başladık, 15 Ağustos’ta Kartepe'ye çıktık. 2 günlük sis bizi biraz engellese de salon çalışmaları ile bu eksiğimizi kapattık. Her şey iyi gidiyor. Eksik gördüğümüz yerlerle ilgili bir kaç transferimiz daha olabilir. Bu anlamda yönetim kurulumuz ile diyalogumuz son derece iyi. Özel maçlarımız olacak. 25'inde dönüyoruz. Evimizdeki çalışmalarda sık sık hazırlık maçı yapacağız ve sezona hazır bir şekilde gireceğiz” ifadelerine yer verdi.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1415573/soydas-bala-bir-takim-cikmali