Kaymakamlık taşındı taşınmasına da…

Hasan Altınkaya
Hasan Altınkaya

Kartepe Kaymakamlığı kent meydanı alanında yapılan yeni hizmet binasına taşındı. Birkaç müdürlük dışında tüm birimler yeni binada vatandaşlara hizmet veriyor. Sanırım birkaç haftaya kadar da diğer birimler bu binada toplanmış olacak. Önümüzdeki aylarda belediye binası da kaymakamlığın yanına taşındığında yaşanan önemli bir sorun da muhtemelen ortadan kalkmış olacak. Belediye ve kaymakamlığa aynı anda ulaşamamanın zorluğunu yıllardır yaşayan Kartepeli vatandaşlar, bundan böyle aynı yerde hem belediye hem de kaymakamlık hizmetlerinden yararlanmış olacak. Ancak şimdilerde vatandaşların hatırı sayılır bir kısmının şikayet konusu ettiği bir durum var ki, asla es geçilmemeli. Kaymakamlık binasının nerede olduğunu bile henüz bilmeyen vatandaş, buraya otobüslerle de gidiş gelişin sağlıklı işlemediğini, yönlendirici levhaların olmadığını ve ulaşımın yalnızca ticari taksilerle sağlandığını söylüyor. Bu problem zaman içinde elbette çözülecektir ancak kaymakamlık binasının “ben buradayım” demesi gerekmez mi? Kent meydanı dediğimiz yer bulunması zor bir yer mi olmalıdır? O alanda yıllar boyunca sadece boş binalar yükselmeye devam mı edecek? Eşme’deki, Karatepe’deki, Uzuntarla ve diğer bölgelerdeki vatandaşlar buraya nasıl ulaşacak? Eminim hepsi düşünülmüştür ancak bu birçok mağduriyet yaşandığı gerçeğini değiştirmiyor. Daha fazla sıkıntı yaşanmaması için ilgililerin bu konulara eğilmesi isteniyor.

Derbent karanlığa gömülmüş!

Geçtiğimiz günlerde Derbent’ten arayan bir vatandaş, üç gündür elektrik olmadığını söyledi. Akşam saatlerinde yan komşuya bile gidemediklerini belirten bu vatandaş sorunun çözümü için yetkililere sesini duyurmak istiyor. Biz de buradan duyurmuş olalım vatandaşın sesini… Haber vermeden bunca insan üç gün süreyle mağdur edilir mi? En azından bilgilendirseniz ve insanlar da ona göre tedbir alsa olmaz mı? Anlamadığım şey, bu makamlara gelen insanlar iletişim, kişisel gelişim gibi konularda onlarca kez eğitimlere katılmış, kendini geliştirmiş oluyor. Aldığınız bu dersleri şimdi uygulamayacaksınız gelişiminiz ne işe yarayacak? Bu küçücük iletişim problemini bile çözemediğimiz sürece bir arpa boyu yol almamız çok zor.

Bütünleştirici isim Kandaz!

Ak Parti Kartepe eski ilçe başkanı Hasan Kandaz, Trabzonlular Derneği’ne başkan adaylığı ile yeniden gündeme geldi. Uzun süredir kabuğuna çekilen ve danışmanlık işine başlayan Kandaz, geçtiğimiz hafta yerel medyaya konu olan açıklamalarda bulunmuş. Kandaz özetle, Trabzonlular Derneği’ne başkanlık etmekten gurur duyacağını ve bu konuda kendisine görev verilirse bundan kaçmayacağını ifade etmiş. Gördüğüm kadarıyla Trabzonlular Derneği kongresinde iki aday yarışacak. İbrahim İbrahimoğlu ve Sami Durmuşoğlu bu kongrede aday olmayı düşünüyor. Herhangi bir bölünme olması durumunda ise üst akıl devreye girerek “ikiniz de çekilin” derse, bu noktada en şanslı isim Kandaz. Yani Hasan Kandaz, Trabzonlular Derneği’ni bölünme ve parçalanmaya karşı ayakta tutması düşünülen isim olacak. Ak Parti’de bir dönem bölünme yaratan Kandaz’ın adaylığının şimdilerde bütünleştirici bir unsur olarak lanse edilmesi, sizce de bu anlamda çok yol aldığını göstermiyor mu?

Ak Parti’deki AKP’liler

Kimdir bunlar? Oldukça beceriksizdir ve yalakalıkla makam sahibi olmayı kendilerine hak görürler. Parti politikalarını anlatmaktan ziyade kendi reklamlarına önem verirler. Saçma yüzdelerle zam oranı koyarak dengesizce açıklamalarda bulunurlar. Sinsice FETÖ’ye hizmet ederler. FETÖ’ye küfür edip partinin oy kaybetmesi için şeytani planlar düşünürler. Teröristle mücadeleyi sulandırmak için mağduriyet yaratırlar. Vatandaşı Ak Parti’ye düşman etmek için en adice adımlarda bulunurlar. Şekilden şekile girerler. İmaj onlar için her şeydir. Geminin su alacağını hesap ederek küplerini doldurmaya gayret ederler. Doygunluk, şımarıklık, ukalalık hat safhadadır. Samimi asla değillerdir, abdestsiz namaz kılabilirler. Şekilcilik önemlidir. Bu tür AKP’lilere karşı son derece dikkatli olunması gerekir. İvedilikle ayıklanmadan yerel seçimlere gidilirse sonuç hüsran olabilir. Ak Parti’de fabrika ayarlarına acilen geri dönülmelidir. Bu söylediklerimin çok daha ağır versiyonlarını hükümete en yakın isimler ulusal medyada dile getirip Cumhurbaşkanının uçağına binebiliyorsa, hiçbir Ak Partili kalkıp bu söylediklerimden rahatsızlık duyduğunu belirtmesin. Rahatsız olacak olanların yalnızca Ak Parti’deki AKP’liler olduğuna emin olun…

- Kocaeli Gazetesi, Hasan Altınkaya tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/1419478/hasan-altinkaya/kaymakamlik-tasindi-tasinmasina-da