Bu seçim kaybedilirse günahın büyüğü muhalefette!

Fahri Örengül
Fahri Örengül

AKP sözcüleri her şeyi doğru yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatırken, memlekette iyi gitmeyen konuları başkalarına mal etmeyi alışkanlık haline getirdiler.

Mesela ekonomik kriz mi var?

Bunun nedeni AKP değil,

dış güçler,

Suriye krizi,

oraya harcanan askeri harcamalar,

hatta muhalefet… 

**

Mesela kendileri Oslo’da PKK temsilcileri ile pazarlık eden,

Güneydoğu’da  teröristler cirit atarken valilere müdahale etmeyin diyen,

teslim olan PKK’ lılar için seyyar sokak mahkemeleri kuran kendileri değilmiş gibi, 

Kürt kökenli vatandaşlarımızın CHP’ ye yönelmesini gördüklerinde hemen CHP’ye oy verenleri  bölücü, CHP’yi de bölücülerle iş birliği yapan haline getirebiliyorlar.

Belediyelerde parsel bazında imar düzenlemelerini sanki kendileri yapmamış, muhalefet yapmış gibi şimdi bunu yapmayacağız diyebiliyorlar.

Sanki İstanbul’u beton yığını haline kendileri getirmemiş gibi, şimdi dikey yapılanmaya son diyebilmektedirler.

İhalelerin büyük bölümlerini belediye şirketleri ile kapalı kapılar ardında yaparken, belediye şirketlerini belediye meclisinin denetlemesine kesinlikle izin vermezken, belediye başkanları ile ilgili soruşturma taleplerini bakanlıktan önlerken, ihale yasasının yüze yakın maddesini değiştirirken, bütün bunları sanki 16 yıldır yapmamış gibi şimdi belediyelerde şeffaflıktan bahsedebiliyorlar.

Kooperatifleşmeyi demode, modası geçmiş, sosyal demokrat hareket olarak tanımlarken, kooperatifleşmeyi ısrarla öneren rahmetle BÜLENT ECEVİT’i romantik bulurken, sanki bunları kendileri yapmıyormuş gibi şimdi birer sosyal demokrat proje olan tanzim satış ofisleri kurmaya, tarımda kooperatifleşmeye başladılar.

Sanki eğitimde, sağlıkta, ekonomide, dış politikadaki başarısızlığın nedeni, FETÖ belasının, ülkemizdeki büyük borçlanmanın, ülkedeki yoksulluğun, komşularla kavga ve gürültünün, dış dünyadaki yalnızlığın mimarı kendileri değil de, muhalefet, sanki muhalefet ülkeyi 16 yıldır yönetiyor.

Bugünün mimarı sanki AKP değil de, sanki AKP ilk defa seçime giriyor da, bir muhalefet partisi edasıyla sıkılmadan, çekinmeden bunları söyleyebiliyor.

16 yıldır AKP ülkemizde iktidarda devletin çivisinin çıkmasında, dış politikadan ekonomiye kadar tüm sorunların temelinde iktidar yani AK Parti yatıyor.

Buna rağmen AKP sorumluluktan kurtulmayı başarıyor ve sonuç alıyor.

Bu defa da AKP’nin bu yaptıkları anlatılamaz ve bu nedenle yerel seçim kaybedilirse, bilin ki buradaki günahın büyüğü ne AKP de, ne de vatandaşımızda.

Günahın büyüğü  muhalefette bu biline.

- Kocaeli Gazetesi, Fahri Örengül tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/1871339/fahri-orengul/bu-secim-kaybedilirse-gunahin-buyugu-muhalefette