Lastik İş’te kongre hazırlığı

Lastik-İş Sendikası, genel başkanları Abdullah Karacan’ın öldürülmesinin ardından ilk genel kurulunu 23-24 Şubat tarihlerinde İstanbul Pendik’te bulunan Green Park Otel’de gerçekleştirecek. Sendikada Başkanlar Kurulu ve Temsilciler Kurulu kararı sonrasında kongreye kadar genel başkanlığa genel sekreter Alaaddin Sarı atanmıştı. Kongrede genel sekreter Alaaddin Sarı’nın tek aday olması bekleniyor.

300 DELEGE OY KULLANACAK

23 Şubat Cumartesi günü genel kurul, 24 Şubat’ta ise oy kullanma işlemi yapılacak. Sendikada toplam 300 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu belirtildi. Kongre sonrasında ise 5 kişilik yönetim kurulu üyesi, 3 kişilik denetim kurulu üyesi ve 5 kişilik disiplin kurulu üyesi belirlenecek.

“AYAKTA DURACAĞIZ”

Kongre hakkında konuşan genel sekreter Alaaddin Sarı, “Sendikamız, olağan genel kurulu ile Rıza Kuas ve Abdullah Karacan’lardan aldığı bayrağı daha da yükseltecek, lastik, petrol ve kimya işçilerinin öncü gücü olarak yoluna devam edecektir. Bu kongremizde de genel merkez yönetimimiz, şube yönetimlerimiz, delegelerimiz, temsilcilerimiz ve üyelerimizle ayrılmaz bir bütün ve dimdik ayakta olduğumuzu göstereceğiz” dedi. Selin BECER

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1871366/lastik-iste-kongre-hazirligi