Muhasebecilerde ortak aday Taşpınar

Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) 18-19 Mayıs tarihleri arasında olağan genel kurulunu yapacak. Geçtiğimiz dönem yarışan Aktif ve Diyalog grupları, bu kongre döneminde birleşme kararı aldı. Her iki grup Mustafa Taşpınar’ı ortak adayları olarak ilan etti. 7 yönetim, 5 disiplin, 3 denetim ve 30 üst kurul delegesinin seçileceği genel kurul için ilk adaylık açıklaması Etik Grubu’ndan geldi.

ADAYLIK GEREKÇELERİ!

Adaylığı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Mustafa Taşpınar, “Çeyrek asrı geçen çalışma hayatı, 7 yıl oda yöneticiliği ile 3 yıl disiplin kurulu yapmış olmam nedeniyle kazanmış olduğum bilgi ve tecrübeyi en doğru şekilde meslektaşlarıma sunmayı hedefliyorum. Mesleğimize ve meslektaşlarıma daha iyi ve kaliteli hizmet vermek, tecrübe ile dinamizmi birleştirerek mesleki sorunların çözülmesinde kısa ve kesin çözümler üretebilmeyi, aynı zamanda üyelerimiz arasındaki ayrışmayı önlemeyi hedefliyorum” diye konuştu.

MUSTAFA TAŞPINAR KİMDİR?

1963 yılında Kocaeli’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilinin İzmit’te aldıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni 1984 yılında tamamladı. 1995 yılında mesleki yeterlilik sınavını geçtikten sonra mesleğe ilk adımını attı. Halen serbest muhasebecilik yapan Taşpınar, 2000-2001 yılları arasında staj komisyon üyeliği, 2001-2006 yılları arasında meslek araştırma ve mevzuat komisyonu başkanlığı, 2006-2008 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği, 2008-2013 yılları arasında yönetim kurulu oda sekreterliği ve 2013-2016 yıllarında oda disiplin kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1871368/muhasebecilerde-ortak-aday-taspinar