AKP’de adaylar görüşülüyor

AKP’de meclis üyelerinin belirlenmesi için başvuran 920 aday adayı arasında toplam 350 isim Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Gençlik ve Kadın Kolları MKYK üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları İl başkanları, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile belirlendi. Tahir Büyükakın meclis üyelerinin belirlenme sürecinde programlarına da ara vermişti.

MHP’DEN BİR ADAY İZMİT’E

Genel Merkeze bırakılacak olan kontenjanda İzmit meclis üyeliğinde MHP’ye de mecliste yer verilecek.  MHP’ye İzmit’te bir kişilik yer verilmesi beklenirken Gölcük ve Derince’de de MHP’ye birer kontenjan verilecek. MHP’nin AKP sıralarından İzmit meclis üyesi adayının ise Eşref Ayhan Arpacı olması bekleniyor.

19 ŞUBAT’A TESLİM EDİLECEK

Genel Merkez’in güvenlik soruşturmasının ardından listeler il başkanlığına gönderilecek ve İl Başkanı Abdullah Eryarsoy 19 Şubat’ta listeleri saat 17.00’ye kadar İl Seçim Kurulu’na teslim edecek. 31 Mart seçimlerinde İzmit’te 37, Karamürsel’de 25, Gölcük’te 31, Başiskele’de 25, Körtepe’de 31, Kandıra’da 25, Derince’de 31, Körfez’de 31, Dilovası’nda 15, Gebze’de 37, Çayırova’da 31, Darıca’da ise 31 Belediye Meclis üyesi seçilecek. Selin BECER

İZMİT’TE MECLİSTE OLMASI BEKLENENLER

Mustafa Soydabaş, Haluk Ercan, Fikret Hocaoğlu, Serra Yenice, Güzin Taştekin (mevcut),  Fatih Özcan, Aykut Çağlayan, İbrahim Kılıç (mevcut), Hayrettin Ünlü (mevcut), Çağlayan Duman, Vedat Yoldaş,  Aysel Demirtaş, Erkan Aksoy (mevcut), Erol Çalışkan, Mehmet Çetin(mevcut), Ergün Karagöz, Rıfat Akbaş, Yusuf Sami Çınar (mevcut), Nazmi Açıkgöz, Halil Atay.

KONTENJANDAN MECLİSE GİRMESİ BEKLENENLER

Şener İnce, MHP ADAYI, Engin Uçar, Ersin Alparslan (mevcut)

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1872458/akpde-adaylar-gorusuluyor