SP’li Çelik, Kartepe hakkında konuştu

Saadet Partisi’nin Kartepe adayı olarak duyurulan ve dün aday tanıtım toplantısı düzenlenecek olan Cemil Altınkaya son dakikada adaylıktan çekildi iddialarına SP İl Başkanı Nurettin Çelik son noktayı koydu. Kartepe ile ilgili sürecin devam ettiğini belirten Çelik, “Cemil Altınkaya ile de görüşüyorduk ama resmi olarak adaylığını zaten açıklamamıştık. Resmi şekilde aday olmadığı için de adaylıktan geri çekilme söz konusu değil” dedi.

PERŞEMBE GÜNÜ ADAY NETLEŞECEK

Konu ile ilgili konuşan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Kartepe’de birçok arkadaşımızla görüşüyoruz. Birkaç gün içinde inşallah çok farklı bir yapıda yol alacağız. Kartepe önemli bir şehir. Ona göre de çok insanla temas halindeyiz. Sadece kendi yapımız ile değil, Kartepe’yi düşünen herkes ile temas halindeyiz. AK Parti’nin adayındaki ve CHP’nin adayındaki boşluğu dolduracağız.Perşembe günü Kartepe’nin durumu netleşecek” dedi.

RESMİ ADAYLIĞI ZATEN YOKTU

Mutlaka kendi bayrağımız ve kendi adayımız ile sahaya ineceğiz diyen Başkan Çelik, “Bizler Cemil Altınkaya ile de görüşüyorduk ama net adaylığı yoktu. Kartepe adayımız diye de resmi bir açıklama yapmamıştık. O yüzden aday geri çekilme gibi bir durum yok. Kartepe için son aşamaya gelindi. Kartepe için en güzel bir ismi açıklayacağız” diye konuştu. Selin BECER

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1872516/spli-celik-kartepe-hakkinda-konustu