MHP’den, Bıyık’a şartsız destek

AKP Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, MHP İlçe Teşkilatı’nın Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde düzenlediği meclis üyesi aday tanıtım programına katıldı. Toplantıya; MHP MYK Üyesi Erkan Azeri, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AKP Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün ve her iki partiden de çok sayıda davetli programda hazır bulundu.

“ARKASINDA DURACAĞIZ”

Birlik beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda konuşan MHP İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, “Liderimizin sözünü yerde bırakmayacağız ve ittifak kararına uyacağız. Darıca’da belediye başkan adayımız AK Partili Muzaffer Bıyık’tır. Kendisinin arkasında duracağız” dedi. AKP İlçe Başkanı Ufuk Acay da Cumhur İttifakı’nın devam etmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

31 MART GÜVENOYU TARİHİ

Daha sonra konuşan Cumhur İttifakı’nın Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Cumhur İttifakı’nın 1 Nisan’dan sonra da devam etmesi için çalışacağız. MHP teşkilatlarıyla sürekli istişare halindeyiz. Belediyeyi hep birlikte yöneteceğiz. 31 Mart seçimleri Cumhur İttifakı için bir güvenoyu anlamı da taşıyor. Sandıktan en güçlü şekilde çıkmak için mücadele edeceğiz.”

ÜNLÜ: BIYIK’A SAHİP ÇIKIN

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise yaptığı konuşmada partililerinden Cumhur İttifakı’na destek isteyerek şöyle konuştu: “Biz siyaset işini ikinci plana attık. MHP ile AK Parti arasında bir uyum var. Cumhur ittifakının ruhunu anlamak çok önemli. Bu yüzden Muzaffer Bıyık’a sahip çıkacağız.” MHP MYK Üyesi Erkan Azeri de, “Cumhur İttifakı milletin aklıdır. Adayımız Muzaffer Bıyık’ın milliyetçiliğine de, adamlığına da şahidiz” diye konuştu.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1873143/mhpden-biyika-sartsiz-destek