Erzincan bize, ‘Erzindan’ oldu!..

Tunay Aygün
Tunay Aygün

İlimizi 3.Lig  3.Grup’ta temsil eden iki  güzide takımımız Gölcükspor ve Kocaelispor, sezonun 22. haftasındaki  maçlar neticesinde aldıkları 2 mağlubiyetle tüm sevenlerini bu hafta da üzdüler.                                                                                 

Vazgeçilmez sevdamız Kocaelispor, çok zorlu geçeceğini tahmin ettiğim maçta, gurubun çetin cevizlerinden  Erzincan 24  ile deplasmanda oynadığı ve üstelik ilk yarısını (1-0) önde kapattığı maçın ikinci yarısında ne hikmetse dağıldı ve hiç birimizin tahmin bile edemeyeceği (5-1) gibi, absürt bir skorla maçı kaybetti. Bu maç için, gazetemin attığı “İlk yarı  yeşil, ikinci yarı siyah” başlığı harika bir tespit olmuş doğrusu…

***

Maça gelince, ilk yarıya oldukça istekli ve arzulu başlayan  takımımız, bu yarıda henüz 15. dakikada Gökdeniz ile golü bulduktan sonra ikinciyi aramış, ancak gerek Sinan, gerek Gökdeniz ve gerekse Burak ile bulduğu önemli pozisyonları beceriksizce değerlendiremeyince bu yarı tek golle yetinmek zorunda kalmıştı.

***

İkinci yarıda sahada bambaşka bir Kocaeli olacağını düşünenler bunda hiç de yanılmadılar. Zira sahada Kocaeli’nin yeşili gitmiş, geride sadece siyahı olan kapkara bir takım kalmıştı. Bu yarıda Erzincan önce oyunu dengeledi, sonra da aldı sazı eline. Onlar çaldı, biz seyrettik. Son yarım saat içinde, ikisi penaltı, ikisi normal, biri de anormal (Murat kendi kalesine attı) gollerle, bizi şaka gibi bir skorla kroke ederek uğurladı. Gerçi bu hafta  grupta alınan sonuçlar neticesinde, Play-Off’ta 2.sıradaki yerimizi korusak da, Çorum’la aramızdaki fark, 5’ten 2’ye indi.

***

Geçen haftaki gibi,   HEASK ile  Erzincan,  bizi hem içte hem de dışta yenerek 12 önemli puanımızı çalmış oldular. Önümüzdeki hafta evimizde Payaşspor’u konuk edeceğiz. Artık cömertlik yok. Yetti artık gari. Bu maçı ya alacağız, ya da alacağız, başka yolu yok.

***

Futbolda, gerek faal futbol hakemliği döneminde, gerek merkez hakem kurulu başkanlığı döneminde ve gerekse TV yorumculuğunda, hep tarafsız ve isabetli görüşler deklere ederek, ilimizin bu alanda  hep yüz akı olarak temsil eden sevgili dostum Mustafa Çulcu, yeni atamalar çerçevesinde, bu kez MHK Başkanvekili ve Basın  Sözcülüğü ile birlikte Marmara Bölge Sorumlusu görevlerine layık görülmüştür. Kendisine gazetem aracılığıyla, zaten aşina olduğu yeni görevlerinde sonsuz başarılar dilerim. Sana her şey yakışır kardeşim. Bu arada ilimiz futbolunun duayen isimlerinden Bünyamin Akman ağabeyimizin önderliğinde kurulan Çenesuyu Plajyolu  futbol takımının 40.yılını ve Bünyamin ağabeyimizin de 41.yaşını (bana göre öyle) buradan kutlarım.

- Kocaeli Gazetesi, Tunay Aygün tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/1885101/tunay-aygun/erzincan-bize-erzindan-oldu