İYİ Partili Yıldız'dan MHP'li Ünlü'nün sözlerine sert yanıt!

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, MHP İl Başkanı’nın “Bunlar masum değiller. İçlerine HDP kaçmış. Kocaeli'yi ipsiz ve sapsızlara bırakmayacağız” sözlerine cevap verdi. Yıldız, “Bu korkunun zihinlerinde yarattığı şuur bulanıklığı dillerine de yansıyan, ünü kendinden menkul bu şahısların mesnetsiz iftiraları nasıl bir acziyet içinde olduğunun göstergesidir” dedi. Yıldız şunları söyledi: Yaklaşan 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi, ülke genelinde olduğu gibi Kocaeli'nde de  ağır ekonomik koşullar altında inim inim inleyen halkımız. Şimdiye dek, sesini kimlerin duymazdan geldiğini, kimlerin sinsi bir sağırlık içinde olduğunu... Dün ''Kara'' dediğine, bugün kimlerin ''Ak' dediğini'' Bunlar, halkımıza umut olamaz'' dediklerine şimdilerde nasıl umutla bağladığını çok net görmekte ve bilmektedir.

ACZİYET İÇİNDELER

Halkımızın, '"Millet İttifakına'' olan inancı ve desteği, sokak ve meydanlardaki ilgisinden ilimizde kimlerin rahatsız olduğunu biliyoruz. Kimlerin ''koltuk bekası'' ile karşı karşıya kaldığının farkındayız. Bu korkunun zihinlerinde yarattığı şuur bulanıklığı dillerine de yansıyan, ünü kendinden menkul bu şahısların mesnetsiz iftiraları nasıl bir acziyet içinde olduğunun göstergesidir. Bu kişiler, mesnetsiz iftiralardan vazgeçerek, vicdanları nezdinde geçmişteki beyanatları ve güncel vaziyetlerini gözden geçirmelerinde fayda görmekteyiz.

İDEOLOJİK SAPMA

Belki bu vicdan muhakemesi onları uzun bir müddet yaşadıkları ideolojik sapmadan kurtaracak, kaybettikleri yönlerini tayin etmelerini sağlayacak, sümen altı ettikleri değerlerini yeniden hatırlamalarına vesile olacaktır. Toplumu ortak değerler üzerinden dinamitlemek, ''Millet'' ittifakına ve mensubu olduğumuz İyi Parti' ye farklı hitap arayışlarını sürdürmek bu acziyet halini perçinlemekten öte gitmeyecektir."

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1906980/iyi-partili-yildizdan-mhpli-unlunun-sozlerine-sert-yanit