Yeni İl Kültür Müdürü Öztürk oldu

3 ay önce Turizm ve Kültür Uzmanı olarak Kocaeli Valiliğine atanan, İl Kültür ve Turizm eski Müdürü Adnan Zanburkan’ın yerine, müdür yardımcısı Ercan Yamen vekalet ediyordu. Yeni il müdürü olarak adı geçen İzmit Belediyesi Kültür Müdürü Muhammet Öztürk'ün ataması resmen gerçekleşti. Öztürk'ün Pazartesi günü göreve başlaması bekleniyor.

SPORCU KRİZİ YAŞANMIŞTI

Kocaeli, aynı zamanda İzmit Belediye Spor Kulübü Başkanı olan Muhammet Öztürk’ü  seçim öncesinde CHP’nin adayı olan Fatma Kaplan Hürriyet’in, belediyenin bir sporcusuna, adının yazılı olduğu formayı hediye etmesinin ardından tanındı. İddiaya göre Öztürk, o formanın verildiği sporcuyu idmana almamıştı. Bu olay sonrası İzmit Belediye Başkanı olan Fatma Kaplan Hürriyet, kendi ekibini oluşturmak için, müsaade istediği ve kendinize yer bulun dediği başkan yardımcıları ve şube müdürleri arasında Muhammet Öztürk ismi de vardı.

MUHAMMET ÖZTÜRK KİMDİR?

30.04.1972 Trabzon Vakfıkebir ilçesinde doğan Muhammet Öztürk ilköğretimini Trabzon Merkez Aktoprak Okulunda liseyi de Trabzon İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır.1994 yılında kaydolduğu Sakarya İlahiyat Fakültesinden 1999 yılında mezun olmuştur. 1999-2008 yılında İzmit İnkılap Lisesinde 2008-2009 yılında Sağlık Meslek Lisesi'nde 2009-2013 yılında Hayrettin Gürsoy Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde görev yapmıştır. 2011-2012 yıllarında Hayrettin Gürsoy Güzel Sanat ve Spor Lisesinde okul müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Sırasıyla; 2006 Din Eğitimi Metotları 2007 Din Öğretimi Formatörlüğü 2008 Din Kültür Ahlak Bilgisi Öğretmenlik Formatörlüğü almıştır. Birçok ulusal gazete ve dergilerde deneme, kültürel içerikli yazıları bulunan Muhammet Öztürk evli ve 3 çocuk babasıdır.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/2505766/yeni-il-kultur-muduru-ozturk-oldu