Sami Çakır: Trabzonlulara bir gönderme yok

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AKP Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan daha sonra da mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. İmamoğlu'nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Göksu, daha sonra İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” dedi.

TRABZONLULAR DERNEĞİ TEPKİ GÖSTERDİ

AKP'li Göksu, Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonluları Yunanlara benzetmesine Kocaeli Trabzonlular Derneği tepki gösterdi. Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, “Trabzonluların ülkedeki yeri belli. Trabzonlular bu ülkenin toprağı, çimentosudur. Muhtemelen birinin gazına gelmiş ya da boş konuşmuş. Her belediye başkanı dolu olacak diye bir şey yok tabi bu belediye başkanı da boş bir başkan. Siyasiler belediye başkanlarını seçerken de dikkat etmeli. Kendisi yanlış anlaşıldığına dair bir açıklama yaptı ama her şey belli. Çok talihsiz bir açıklama” ifadelerini kullandı.

SAMİ ÇAKIR: GÖNDERME YOK

Aslen Trabzonlu olan AKP Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, ise “Eğer konuşmayı iyi dinlersek yanlış anlaşıldığını ve algı operasyonu yapıldığını görürüz. Konuşmada Trabzonlulara bir gönderme yok. Orada Yunanistan gazetesinin sevinmesi gereksiz. Trabzonluları Rumlar’a benzetilmedi” açıklamalarında bulundu.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/2533965/sami-cakir-trabzonlulara-bir-gonderme-yok