Okulun duvarları tuval oldu

Gazi Üniversitesi’nde Resim İş Eğitimi Bölümü’nden mezun olan ve 18 yıldır Resim Öğretmenliği yapan Demet Ruşhan, öğretmenlik yaptığı 28 Haziran Ortaokulu’nda Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Destekleme ve Yetiştirme Kursu kapsamında gönüllü öğrenci ve öğretmenler ile okulun duvarlarına resim çiziyor. Okulun tüm duvarlarını birbirinden güzel resimlerle renklendiren Demet Öğretmen, öğrencilere hem resim çizmeyi sevdiriyor hem de öğrencilerin yaratıcılığı arttırmak için sosyal etkinlikler yapıyor.

İL VE İLÇE DERECELERİ VAR

İlkokul 3’üncü sınıf ve 8’nci sınıf öğrencilerinin ağırlıklı katıldığı gönüllü sosyal etkinlik projesinde çocukların resme ilgisi artarken aynı zamanda resim yarışmalarında dereceye de giriyorlar. 28 Haziran Ortaokulu öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Kocaeli 1’ncisi ve Kocaeli 2’ncisi olurken aynı zamanda İzmit’te te derece elde ettiler.

YARATICILIKLARI ARTIYOR

Sosyal proje ile birlikte çocukların resme ilgisinin arttığını ve çok aktif olduklarını söyleyen Resim Öğretmeni Demet Ruhşan, “Okulumuz yeni yapıldığı için duvarlara renk katmak istedik. Okulumuzun girişi de dahil her duvara resim çiziyoruz. Öğrencilerin yanı sıra öğretmenler de duvarlara resim çiziyorlar. Böylelikle çocuklarımızın yaratıcılığını arttırıyoruz. İlerleyen dönemlerde öğrencilerim ile birlikte sergi açmayı da düşünüyoruz” dedi. Selin BECER

Resim çizen öğrenciler şu şekilde:

Duygu Doğanoğlu

Azra Betül Sen 

Berra Ceylin Duru

Melek Gül

Mert Üzmez

Simay Çiçek Civanoglu 

Besme Nil Bahadır

Aleyna Özel

Damla Aşk Otaran 

Mine Terzi

 

- Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/foto/2579972/okulun-duvarlari-tuval-oldu