Doğusel: Hedeflerimiz daha büyük, geleceğimiz daha aydınlık

İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi yoğun bir yaz döneminden geçiyor. Vedat Doğusel başkanlığındaki yönetim, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı denizciliğin tüm unsurlarıyla ilçelere yayarak kutladı. Büyükşehir ve ilçe belediyeleriyle düzenlenen kutlamalara üyelerin yanı sıra protokol de yoğun katılım sağladı. Bir hafta süren Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri gerek kabotajın öneminin anlatılması yönünde, gerekse üyelerin bir araya gelmesi noktasında çok önemli rol oynadı.

ŞUBE BİNASI HİZMETE GİRDİ

İMEAK Kocaeli Şubesi’nin yoğun yaz etkinlikleri arasında Körfez ilçedeki hizmet binasının açılışı da vardı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere önceki dönem Başbakan Yardımcısı AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın yönetim kurulu üyeleri ve şube başkanları, sanayi ve ticaret odası başkanları, kaymakamlar, belediye başkanları ve konsolosların katılım sağladığı açılış günlerce konuşuldu.

DOĞUSEL: ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ

İMEAK DTO Kocaeli Şube Başkanı Doğusel, yoğun yaz dönemi faaliyetleri hakkında genel bir değerlendirmede bulundu; dünden bugüne gelinen noktayı üyelerle paylaşıp satır aralarında önemli mesajlar verdi. Doğusel, “Türkiye’de ses getiren hizmet binası açılışımızın ardından sorumluluğumuzun arttığını düşünüyorum” dedi.  Doğusel, “Çünkü artık daha güçlü bir Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi var. Artık hedeflerimiz daha büyük. Artık geleceğimiz daha aydınlık. Denizci Kocaeli’yi büyük bir marka yapmak için elimizi taşın altına daha çok koyacağız” dedi.

“BAŞARI HEPİMİZİN”

Yapmak istediklerinin kolay olmadığını vurgulayan Doğusel, temsilcilikten şubeye dönüştüklerini hatırlattı. Doğusel, “Kongremizi yapmamızın üzerinden kısacık zaman geçmesine rağmen böyle görkemli bir binada faaliyetlerimizi sürdürmeye başladık. Fiziki alanlarıyla, üretime dönük çalışmalarıyla, Kocaeli denizciliğini bu büyük çatı altında birleştirdik. Bunu hep beraber başardık. Bu başarı hepimizin. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu.

ATEŞ’TEN EKONOMİ DEĞERLENDİRMESİ

Meclisin konuk konuşmacısı Ekonomist Çağlayan Ateş’ti. Ateş, "Bu yılın ilk yarısında ekonomik göstergeler” konulu sunum gerçekleştirdi. Son 6 ayda ekonomiyi etkileyen faktörlerin neler olduğuna değinen Ateş, Dünyada işsizlik oranlarından, sektörel istihdam rakamlarına, toplam kredi büyümelerinden, tüketici ve ticari kredilerin seyrine ve kredi faiz oranlarına kadar geniş bir yelpazede üyelere bilgi verdi.

- Kocaeli Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/2991176/dogusel-hedeflerimiz-daha-buyuk-gelecegimiz-daha-aydinlik