İzmitli kuaför, gururumuz oldu

İzmit Kozluk Mahallesi Övül Tezişler Caddesi Andiç Apartmanı adresinde faaliyet gösteren Kuaför Deniz Leylek’in yine kuaför olan oğlu Uğur Poyraz Leylek, 15 Nisan 2019’da Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Crystal Angel yarışmasında bireysel branşta dünya birincisi, fantezi kategorisinde ise dünya ikincisi oldu. Daha önce katıldığı yarışmalarda da çeşitli ödüller alan Leylek,  arkadaşları arasında “Ödül Avcısı” ve “Altın Çocuk” olarak biliniyor.

30 SENEDİR AYNI YERDE

Kuaförlük mesleğine çocukken babasının yanında başladığını belirten Uğur Poyraz Leylek, “Kuaförlük mesleğine 9 yaşında babamın yanında başladım. Mesleğe çok hevesliydim. Çocukken okula gidip okul çıkışları babama yardım edip mesleği öğrenmeye başladım. 16 yaşımdan bu yana aktif olarak çalışıyorum. 13 senedir ustayım. Dükkan babamın, yaklaşık 30 senedir buradayız” dedi.

ULUSLARARASI EĞİTMEN

Leylek, “2014 yılında Moskova’da Master Calss sınıfını başarı ile bitirdim. Uluslararası eğitmenlik yapabilecek düzeyde sertifika aldım. Ara ara eğitimler veriyorum. 2014 yılında Antalya’da düzenlenen Salon Topuz ve Fantezi Topuz yarışmalarında iki branşta da birinci olmuş ve altın madalya almıştım. Yarışmaları her zaman takip ediyordum ve yarışmalara girmek istiyordum.

KİEV’DEN 5 ÖDÜLLE DÖNDÜ

Benim çok sevdiğim kuaför bir ağabeyim  Ukrayna’nın Kiev kentinde düzenlenecek olan yarışma için bana yardımcı oldu. İki branşta yarışmalara katıldım. Bireysel yarışmalarda Gelin Saç Modeli Tasarımında Avrasya Şampiyonu oldum. Fantezi Kategorisinde ise ikinci oldum. 1 madalya, 1 kupa, bir de ikincilik kupası ve 2 adet de başarı unvan plaketi aldım” dedi.

HEDEF 2020  DÜNYA ŞAMPİYONASI

Leylek, “Ülkemizde ilk kez hem bireyselde, hem de takım halinde CMC CAT Comfederation Mondiale Coiffure’de hem şampiyon olduk hem de ödül aldık. Ülkemi böyle uluslararası bir platformda temsil ederek derecemizi yükseltmek gerçekten gurur verici. Tüm Asya ve Avrupa’ya bunu kanıtladık. 2020 Ekim ayında İtalya’da düzenlenecek Dünya Kupasına katılacağım. Orada hedef şampiyon olmak ve Oscar’ı kaldırmak olacak” dedi.

“TEŞEKKÜR BİLE ALMADIM”

“Ülkemizi dünyada temsil etmek, birinci olmak çok güzel bir duygu ama bunun karşılığı maalesef Türkiye’de yok denilecek kadar az oldu” diyen Leylek, “Türkiye Kuaförler Federasyonu Başkanı bile beni tebrik etmedi. Zaten yarışmada da bize hiçbir katkıları olmadı ama inşallah bundan sonra hep birlikte elimizi taşın altına koyup ülkemizi daha güzel noktalarda temsil ederiz” dedi.

OĞLUYLA GURUR DUYUYOR

Yaklaşık 50 senedir bayan kuaförü olarak çalışan ve kendisi gibi kuaför olarak yetiştirdiği oğlu Deniz Leylek, “Ben de çok mutluyum, çok gurur duyduk. Çocukluğundan beridir mesleğe çok meraklıydı, çok hevesliydi. Benim ağabeylerim kuafördü. Ben de onlardan öğrendim. Sonra nasip oldu çocuğuma öğrettim. O bizim bayrağı daha da yukarıya taşıdı. Onunla gurur duyuyorum. Şimdi hedefi dünya şampiyonluğudur. İnşallah o da olacak” şeklinde konuştu.

- Kocaeli Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3007311/izmitli-kuafor-gururumuz-oldu