Hedefimiz ligde kalmak

Basın toplantısına Derince Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Bayraktar, kulüp başkanı Ahmet Güntepe, teknik sorumlu Talip Yeşilyurt, başkan yardımcısı Recep Kaçmaz, genel kaptan Mustafa Polat, kulüp müdürü Osman Cömert ve basın sözcüsü Hakan Karakaş katıldı. Derince Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Bayraktar ile kulüp başkanı Ahmet Güntepe, ortak basın açıklaması yaparak, sezonu değerlendirdi.

 SÖZ ÖNCELİĞİ BAYRAKTAR’DA…

Derince Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Bayraktar “3.Lig’e çıktığımız için, profesyonellik adına hareket etmeye çalışıyoruz. Kendimize bir hedef koyduk. Yavaş yavaş istediğimiz hedefe ulaşıyoruz. Bu başarıları, Kocaeli Basının aktarmak istedik. Sizlerle birlikte olduğumuz için mutluyuz” dedi.Bayraktar şunları söyledi: Belediye Derince gerçekten büyük kulüp olma yolunda. İlk iki maçımızı kazandık ve lige istediğimiz gibi başladık. Ancak Belediye Derince’nin bu sezon belirlediği hedefi, üst sıraları zorlamak. Ama şampiyonluk da neden olmasın?.. Şampiyonluk için bizden daha güçlü takımlar var. Derince bu sezon belirlediği hedefe, yani ilk önce ligde kalmak hedefine çabalıyor. Başarılı olmak bu güç bizde var. Belediye başkanımız sayın Zeki Aygün ve siyasi partilere, verdiği destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Belediye Derincespor büyük camia. Birlik ve beraberlik için teknik heyet ve futbolcularımız adeta kenetlenmiş durumda. Başkan Zeki Aygün’ün talimatlarıyla bu yola devam ediyoruz. Mevcut yönetim takımın hiç bir idmanını kaçırmıyor. Futbolcularla birlikte her zaman desteğini veriyor. Spor adına güzellikleri, Belediye Derincespor’da da sürdürüyoruz. Yarın (bugün) üçüncü maçımızı kendi sahamızda oynayacağız. Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağı. Futbolcularımız sahada galibiyet dışında başka sonuç düşünmüyor.

 KOCAELİSPOR İLE KARDEŞ KULÜBÜZ…

İki kardeş takım Belediye Derincespor ile Kocaelispor arasında herhangi bir yarış yok. Kocaelispor büyük camia. Bizden daha güçlü ve şampiyonluğa oynayan bir ekip. Bizim yarış yapma gibi bir özelliğimiz yok. Biz kendi sahamızda oynayacağımız maçları kazanmak ve deplasman maçlarında alacağımız puanlarla zirveyi zorlamak istiyoruz. İki hafta sonra kendi sahamızda konuk edeceğimiz Kocaelispor maçında da oynayan kazansın. Dostluk ön planda olacak. Kardeşimizi en iyi şekilde misafir edeceğiz. Belediye Derincespor’da artık yönetim taraftarları ile kenetlenmiş durumda. Bunun için, tüm maçlarımızı kazanmak ve istediğimiz hedefe ulaşmak istiyoruz.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3056539/hedefimiz-ligde-kalmak