KSO’da İtalyan temsilciliği

KSO (Kocaeli Sanayi Odası) bünyesinde İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Temsilciliği açılışı bugün gerçekleştirildi. açılışa, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun yanı sıra İtalya Büyükelçisi MassimoGaiani, İstanbul İtalyan Baş Konsolosu Elena Sgarbi, İtalyan Büyükelçilik Ticaret Dairesi Başkanı LuigiGentile, Türkiye İtalyan Sanayi ve Ticaret Odası Derneği Başkanı LivioManzini ve Türkiye İtalyan Sanayi ve Ticaret Odası Derneği Kocaeli Şube Temsilcisi Serpil Köşker’de katıldı Açılışı gerçekleşen KSO’da kurulan ofiste KSO bünyesinde çalışan bir personel sorumlu olacağı ayrıca İstanbul’da bulunan dernek merkezi ve Ankara ofisi ile koordineli olarak çalışmalar yürüteceği öğrenildi.

“KOLAYLIKLAR SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Açılışın ardından açıklamalarda bulunan Türkiye İtalyan Sanayi ve Ticaret Odası Derneği Başkanı LivioManzini, “Hedefimiz İtalya ve Türkiye arasında çalışan şirketlerin arasındaki ilişkiyi derinleştirmek ve geliştirmektir. Türkiye’den İtalya’daki fuarlara katılmak isteyen ya da oradan buradaki fuarlara katılmak isteyen şirketlere kolaylıklar sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

“KOCAELİ’DE 30’A YAKIN İTALYAN FİRMA”

“Temsilciliğimiz olması çok doğaldır” diyen Manzini, “Artık Türk firmaları ve İtalyan firmaları bir zincir gibi oldular. Tür ve İtalyan firmalar arasında 20 milyar dolarlık bir ticaret hacmi var. Türkiye’nin en sanayileşmiş şehri Kocaeli olmuş durumdadır. Burada önemli bir yatırım var ve dolayısıyla zaten Kocaeli’de 30’a yakın İtalyan firması iş yapmaktadır. O bakımdan İstanbul’dan sonra Kocaeli’de bulunmamız ve temsilciliğimiz olması çok doğaldır” ifadelerini kullandı.

“GELİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR”

Manzini açıklamasının devamında, “Kocaeli’nin genelde ve sektörel avantajları yer almaktadır. Özellikle otomotiv ve kimya sanayiinde önceliği bulunuyor. Bu sanayiiler elbette gelecekte de önemli olacaktır ancak başka sanayilere de önem verilerek geliştirilmesi gerekiyor. Bu açıdan özellikle ar-ge çalışmalarına biraz daha önem verilmelidir” diye konuştu.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3155334/ksoda-italyan-temsilciligi