İstifa eden Yazıcı: Katkılarım devam edecektir

AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı görevinden istifa etmesinin ardından açıklama yaptı. Yazıcı, “Sağlık problemlerim seçim süreci sonrası da devam eden yüksek tempolu teşkilat çalışmalarına müsaade etmediği için görevimden ayrılma zorunluluğu doğurmuştur” dedi. AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı yaklaşık iki yıldır devam ettirdiği görevinden dün itibarı ile istifa etti. Yazıcı’nın istifası sonrası yeni ilçe kadın kolları başkanının kim olacağı merak edilirken, Yazıcı istifası hakkında açıklama yaptı.

“AYRILMA ZORUNLULUĞUM DOĞDU”

Yazıcı yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizin geleceğini inşası bakımından kutlu bir misyona sahip AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini 26 Kasım 2017 tarihinde üstlendim. Bu süreçte çok önemli seçimler ve teşkilat çalışmalarını mahallelerdeki sandık görevlilerimizden, ilçe yöneticilerimize kadar hep birlikte büyük bir özveriyle yerine getirmenin huzuru içindeyim. Sağlık problemlerim seçim süreci sonrası da devam eden yüksek tempolu teşkilat çalışmalarına müsaade etmediği için görevimden ayrılma zorunluluğu doğurmuştur” dedi.

“TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUM”

Partiye bağlılığının devam edeceğini belirten Yazıcı, “AK Parti Kocaeli İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş başta olmak üzere bu süreçte bana ve ekibime destek olan il-ilçe kademe başkanları ve yönetimlerine, İzmit İlçe Kadın Kollarında beraber görev yaptığım yönetim kurulu arkadaşlarıma, tüm mahalle başkanları ve yönetimlerine teşekkürü borç biliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sağlığım el verdiği ölçüde partime ve kutlu yürüyüşe katkılarım büyük bir bağlılık içinde devam edecektir” ifadelerinde bulundu.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3156545/istifa-eden-yazici-katkilarim-devam-edecektir