Kendilerini savcı olarak tanıtan şahsa suçüstü!

Kendilerine polis ve savcı süsü vererek telefonla İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde oturan F.K. (69) isimli kadını arayan şahıslar, adının terör olaylarına karıştığını söyleyerek bir operasyon kapsamında bankada bulunan parasını çekmesini ve kendilerine vermesi gerektiğini belirtti. F.K. söz konusu telefonun ardından bankada bulunan 60 bin TL’sini çekerek şahısların telefonda söylediği “Poşeti bizim söyleyeceğimiz yere bırak, polis gelip alacak” emirleri uyguladı.

POLİS SUÇÜSTÜ YAPTI

Daha sonra söylenen yere giden F.K.’yı gören polisler, kadının hareketlerinden şüphelenerek kadını takibe aldı. Poşeti bıraktığını gören polisler, şüphelinin olay yerine gelip poşeti alması ile şahsa suçüstü yaptı. Kimliğinin İ.H.G olduğu tespit edilen şahıs, emniyetteki ifadesinde kendini sahte savcı olarak daha önce de tanıttığı, 2 ayrı sabıkasının bulunduğu Başiskele’de bir fabrikada çalışan M.A.’nın (25) ismini verdi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

İl Emniyet Müdürlüğ Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şahsı yakalayarak gözaltına aldı.  İ.H.G.’nin suçlamaları kabul ettiği öğrenilirken, M.A. ise suçlamaları reddetti. Şahıslar, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. 

- Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/video/3165490/kendilerini-savci-olarak-tanitan-sahsa-sucustu