Siyasetçi ve devlet adamı olabilmek!..

Mustafa Küpçü
Mustafa Küpçü

Tarihe geçmiş bir olaydır;

 Antalya’da bir vatandaş, yaşadığı sıkıntılardan bunalmış ve bir yerde zamanın Başbakanı Süleyman Demirel’i ağır bir şekilde eleştirerek bir de küfür etmiştir. İhbar üzerine o vatandaş gözaltına alınır ve yargı önüne çıkarılır.

Demirel de olaydan haberdar olur ve Adalet Bakanı’na der ki; “Durup dururken bu ülkenin vatandaşı Başbakan’a sövmez. Yaptığımız uygulamalarla kim bilir adamı nasıl bunalttık ki biz galiz küfürler etmiş. Hemen git, o vatandaşı çıkar gel, sevaba girersin.”

İşte, gerçek bir “DEVLET ADAMI” olmanın örneği.

Bir de günümüz siyasi muktedirlerinin tavrına, tutumuna bakın!

“Vatandaşın hizmetkarı olmak” söylem ve iddiasıyla, “vatandaş adına ülkeyi yönetmek” iddiasıyla iktidara gelenler, kendilerine yönelik her türlü eleştiri karşısında son derece tahammülsüz ve vatandaşı çok yönlü baskı altında tutmanın ve cezalandırmanın peşindeler!

Son örnek, Sencer Solakoğlu adlı bir süt üreticisi.

Bu kişi, pek çok insanı kıskandıracak bir eğitim-öğretim süreci sonrası, mesleki alanında başarılar dolu bir özgeçmişi olan bir VATANDAŞIMIZ…

Ülkemizdeki “tarım ve hayvancılık” alanındaki eksik ve yanlışları görmüş, ülkesine yararlı ve örnek olmak için modern bir “besicilik ve süt üreticiliği tesisi” kurmuş.

Ülkesi için üretiyor, örnek oluyor.

Derken, bir televizyon kanalında kendisiyle söyleşi yapılırken, Tarım ve Hayvancılık Bakanı’nı ve mevcut tarım politikalarını eleştiriyor.

Vay, sen misin eleştiren?

Solakoğlu’na 5 yıl boyunca “tüm tarımsal desteklemelerden men cezası” veriliyor!..

Yapılan işlemin “YASAL DAYANAĞI YOK!”

Ama, “siyasi egemen” böyle takdir etmiş!

Bu mudur demokrasi?

Bu mudur hukuk?

Bu mudur DEVLET ADAMLIĞI?

Bu ne tahammülsüzlük?

Seçimle değil, “TAYİNLE” o bakanlığa gelen bir kişi, kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle, hem de tarım ve hayvancılıkta sefaleti yaşayan bir ülkede, modern tarım ve hayvancılık örneği gösteren bir vatandaşı adeta yok etmeye çalışıyor!

Uzun söze gerek yok; yazıklar olsun!..

- Kocaeli Gazetesi, Mustafa Küpçü tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/3165524/mustafa-kupcu/siyasetci-ve-devlet-adami-olabilmek