Bağdat, seriye son verdi!: 1-0

Kandıra Açık Ceza İnfaz Kurumu Futbol Turnuvası’nda heyecan sona erdi. Açık cezaevindeki hükümlülerin kıyasıya rekabetinde Bağdatspor finalde Kasırga’yı Cihat’ın 90. dakikadaki golü ile 1-0 mağlup etti ve şampiyon oldu. Bağdatspor ayrıca üst üste 3 yıldır şampiyon olan rakibinin de bu serisine son verdi

MEHMET ALİ KAĞITÇI’DA BULUŞTULAR

15 gün süren ve hükümlüler arasında tertiplenen Kandıra Açık Ceza İnfaz Kurumu Futbol Turnuvası bir birinden renkli görüntülere sahne oldu. 16 takımın katıldığı organizasyonun finaline Bağdatspor ile son 3 yılın şampiyonu Kasırga kaldı. Cezaevi müdürlüğü kendilerine iletilen talebi geri çevirmedi ve final maçının Mehmet Ali Kağıtçı Stadı’nda oynanmasını kabul etti.

SAMİMİYET VE HOŞGÖRÜ ÜST DÜZEYDEYDİ

Hükümlülerin tribünleri doldurduğu, sıcak ve bunaltıcı bir havada oynanan maç kıran kırana bir rekabete sahne oldu. 30’ar dakikadan iki devre halinde oynanan maçın ilk yarısı golsüz sona erdi. Karşılıklı ataklarla geçen maçta zaman zaman sertlikler yaşansa da futbolcular arasındaki samimiyet ve hoşgörü görülmeye değerdi.

GÜNÜN YILDIZI KALECİ TAYFUN

Maçın uzatma anlarında Bağdatspor golü buldu. Günün başarılı isimlerinden Aykut’un pasında ceza sahasına sokulan Cihat sol köşeye topu bıraktı ve takımını öne geçirdi. (1-0) Maç boyunca final pasları sorunu yaşayan Kasırga girdiği çok sayıda gol pozisyonunu cömertçe harcarken, Bağdatspor kalecisi Tayfun günün yıldızı oldu.

3 YILLIK GELENEK SONA ERDİ

Maçın son düdüğü ile birlikte final maçını 1-0’lık skorla kazanan Bağdatspor hem şampiyon oldu hem de 3 yıldır şampiyon olan rakibinin bileğini büktü. Bağdatspor yarı finalde de Kocaelispor’u 5-4 geride götürdüğü maçın son bölümlerinde bulduğu iki golle mağlup edip finale kalmıştı. Final maçının ardından dereceye giren takımlar Bağdatspor, Kasırga ve Kocaelispor’a kupa ile madalyaları düzenlenen törenle verildi.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3165698/bagdat-seriye-son-verdi-1-0