Kapanönü esnafı: Çarşımıza motorlu araçlar ve dilenciler girmesin!

Tarihi Kapanönü Çarşısı 01 Adana Kebap Lokantası esnafı Bülent Karaca Kapanönü Çarşısı’nda yaşadıkları zorlukları anlattı. Esnaf Karaca; “Çarşının en büyük sorunlarından biri motorlu araçların kestirme niyetiyle buradan geçmesi ve dilencilerin yüzünden yaşadığımız zorluklar. Dilencilerden kurtulamıyoruz, çıkarmaya çalışıyoruz yaka paça saldırıyorlar bazıları. Müşterileri de rahatsız edip bunaltıyorlar. Yetkililerden ricamız, motorsikletli araçların ve dilencilerin girişini yasaklamalarıdır” dedi.

“MOTORSİKLETLER VATANDAŞA ÇARPIYOR”

Çarşıya giren motorlu araçların yaşattığı rahatsızlıkları ve tehlikeleri ifade eden esnaf Bülent Karaca; “Burası tarihi bir, çarşı yemek yemenin ve alışverişin dışında çarşıyı dolaşmak için bile buraya gelen insanlar var. Motorlar bu daracık alanda masaların arasından geçiyor, zaman zaman çarpma ve kaza durumları yaşanıyor. Kendi dükkanımızın önünde biz rahatça çalışamıyoruz, müşteri rahatsız oluyor, yürüyen vatandaş rahat yürüyemiyor. Çarşıya motorlu araç girişi yasaklanmalı” dedi.

“DİLENCİLERDEN BIKTIK”

Motorsiklet sorununun yanı sıra dilencilerden de çok çektiklerini, bıktıklarını ifade eden esnaf Karaca; “Burada müşterimizi ağırlıyoruz. Dilenciler masada yemeğini yiyen müşteriden para dilenerek insanları rahatsız ediyor. Müşteriden çok dilenci geliyor. Yolluyoruz bizimle yaka paça kavga ediyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık, kurtulamıyoruz da. Dilenciler yüzünden müşteriler masadan kalkıp gidiyor. Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3172987/kapanonu-esnafi-carsimiza-motorlu-araclar-ve-dilenciler-girmesin