Ya, şu stat kent merkezinde bir yere yapılamaz mıydı?

İsmetpaşa Stadı yıkıldı, başka bir yere Kocaeli Stadı yapıldı. Aradan 2 yıl geçti, ancak statla ilgili sıkıntılar artarak devam ediyor ve vatandaşlar yetkililere hesap soruyor

KAOS SÜRÜYOR

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarından İsmet İnönü’nün adının verdiği ve 1972’den 2018’e kadar Kocaelispor’a ev sahipliği yapan İsmetpaşa Stadı’nın yıkılmasının ardından, bir çöp fabrikasının ve organize sanayinin dibine yapılan 33 bin kişilik Kocaeli Stadı’ndaki kaos sürüyor. Şampiyonluğa giden Kocaelispor, merkezden uzak olan stat ile ilgili olarak aynı soruyu soruyor: Stat İzmit merkezinde bir yerde yapılamaz mıydı ?”..

MİLLET BAHÇESİ

33 bin kapasiteli dev Kocaeli Stadı’ndaki ulaşım sorunu devam ediyor. Özverili Yeşil Siyahlı taraftarlar, ortalama 12 bin kişi ile maçlarını yerinde izliyor ve Halkın Takımı’nı destekliyor. İsmetpaşa Stadı’nın bulunduğu arazi Emlak Konut GYO’ya ait. Bu araziye ilk basta “Mall Of Kocaeli” yani Rezidans konut + alış veriş merkezi inşa edilecekti. Ancak ülkedeki ekonomik darlık, inşaat sektörünün bitme noktasına gelmesi, dövizin ve faizin artması nedeniyle bölge arazisi “Millet Bahçesi” olarak varlığını sürdürüyor.

BU TARAFTAR ÇOK CEFAKAR!

Kentin en güzel yerinde bulunan, ancak atıl vaziyetteki garip görüntüsüyle can sıkan Çenesuyu’ndaki İsmetpaşa Stadı arazisinin, Millet Bahçesi’ne, şehrimize yakışır bir düzenlemeye ve çehreye sahip olması isteniyor. Kocaeli Stadı güzergahındaki yolların ise inşası devam ederken, bu yıl da taraftarın çileli yol mücadelesinin devam edeceği net bir şekilde görülüyor. Ancak şartlar ne olursa olsun, 12. adam, Kocaelispor’un maçlarında tribündeki yerini alarak takımına sahip çıkmaya devam ediyor.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3180356/ya-su-stat-kent-merkezinde-bir-yere-yapilamaz-miydi