Bağımlı olma, özgür ol!

Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'nin, T.C.İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle hayata geçirdiği, Türkiye'ye örnek proje, "Bağımlı Olma, Özgür Ol" projesinin tanıtım programı yapıldı. Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ’Bağımlı olma, özgür ol’ isimli projesinin açılış törenine; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Refah Partisi eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Nuri Koçer, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, STK’ların başkan ve yöneticileriyle çok sayıda davetli katıldı.

PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Açılışta Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Seyfettin Öztürk, konuşmasında,  “Derneğimizin varoluş amacı gençlerimizi, çağımızı kötü fikirlerinden ve ortamlarından korumak, değerlerimizin hızla yok olmasına sebep olan kültür erozyonundan uzak tutmak, samimi ve yüksek ahlaklı yetişmesine yardımcı olmaktır. Derneğimiz tarafından 2019 yılı çağrı döneminde proje hazırladık ve İçişleri Bakanlığı’na sunduk. Sunulmuş olan ‘Bağımlı Olma, Özgür Ol’ isimli projemiz İçişleri Bakanlığı tarafından değerlendirildi ve olumlu bulunarak mali destek almaya hak kazanmıştır” dedi.

GENÇLERİ BİLİNÇLENDİRECEĞİZ

Öztürk, projeyle gençleri bağımlılığa karşı bilinçlendireceklerini belirterek, 11-18 yaş arasını hedef kitle olarak alıyor. Proje 5 ana faaliyet kapsamında yapılacak çalışmalarla yürütülecek. Bunlar;

Eğitim faaliyetleri, Seminer ve toplantılar, Sosyal ve sportif faaliyetler, Gezi faaliyetleri, Diğer faaliyetler olarak belirlendi.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINA DİKKAT

Kaymakam Cengiz Karabulut, “Bağımlılık dediğimizde aklımıza ilk olarak uyuşturucu gelmemeli. Teknolojide günümüzün en tehlikeli bağımlılıklarından birisidir.  Gölcük Ziyaretliler Derneği’nin bu önemli projesini çok önemsediğimi belirtmek istiyorum” dedi. Ardından konuşan Başkan Sezer, “Günümüzün en tehlikeli bağımlılıkları teknoloji ve uyuşturucudur. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bunlardan uzak tutmak zorundayız. Bu projede belirtilen faaliyetler kapsamında 11-18 yaş aralığındaki gençliği hem madde bağımlılığı ile mücadele konusunda hem de sporu hayatlarına dahil edebilecek teşvik edici aktivitelerde planlanmaktadır” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3186636/bagimli-olma-ozgur-ol