CHP Derince seçimi ve AKP’nin iktidarı!

Mesut Akbulut
Mesut Akbulut

CHP Derince’de ilçe başkanlığı seçimi sona erdi.

Ama yansımaları da devam ediyor…

Herkes Birkan Kocak’ın seçimi nasıl kazandığını konuşuyor…

Ben Kocak’ın seçimi kazanmasını,  AKP’nin 2002 yılındaki seçim zaferine benzetiyor…

O dönem Türkiye’yi yöneten parti liderleri birbirine girmiş ve aradan AKP sıyrılmıştı…

Koçak da, CHP Derince’deki iktidar savaşı sonrasında aradan sıyrılıp, seçimi kazandı.

Koçak 137 oy alırken, iktidarın adayı Serpil Ceylan, 89 oyda kaldı…

Yani Kocak, seçimi büyük bir farkla kazandı…

Seçimi kaybeden iktidar kanadı, kongre öncesi başkan olan Nihat Değer’i suçluyor…

Deniyor ki, Nihat Değer, önce adayım dedi, seçime 1 hafta kala adaylıktan vazgeçti…

Apar topar Serpil Ceylan aday gösterildi, ama atı alan Birkan Koçak, çoktan Üsküdar’ı geçmişti… Seçimler Derince için hayırlı olsun.

***

Türkiye’nin nabzı Kocaeli’den mi atıyor?

AKP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Binali Yıldırım, seçimi kaybetmişti… Aynı şekilde AKP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Yıldırım, tekrarlanan seçimde CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu karşısında ikisinde de hezimete uğradı. Yıldırım, son Başbakan sıfatıyla önceki gün AKP Kocaeli Gençlik Kolları’nın etkinliğine katıldı. Yıldırım,  “Kocaeli, Türkiye’nin her köşesinden gelmiş vatandaşlarımızın buluştuğu bir şehrimiz. Türkiye’nin nabzı Kocaeli’de atmaktadır” dedi. Yıldırım’ın bu görüşüne katılıyorum… Kocaeli seçimleri, her daim Türkiye seçimlerine paralellik göstermiştir.

Behzat Ç. bugün Gebze’ye geliyor

Canlandırdığı dizi karakteri Behzat Ç. ile ünlenen sanatçı Erdal Beşikçioğlu, Gebze’ye geliyor. Usta oyuncu, ‘'Nina- İçi Doldurulmuş Martıların Hassasiyeti' isimli oyunuyla bugün Gebzeli hayranlarının karşısına çıkacak. Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak olan 75 dakikalık oyun, değişen dünyanın vahşi savaşında, ölülerin ortasında Nina, Trigorin ve Treplev ile hesaplaşmaların soğuk esintisinde, hassas hislerin gidiş hikâyesini anlatacak.  Bilet satışları, Biletix, Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Gişesi (262) 644 81 96) ve İroni Organizasyon’dan (0536 468 73 54) gerçekleşiyor. Erdal Beşikçioğlu hayranlarına duyurulur…

***

STM’yi 207 bin kişi ziyaret etti

2019 yılında şehrimizin Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’nın en yoğun kullandığı toplantı mekanı yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sivil Toplum Merkezleri salonları oldu. İzmit’te 11, Gebze’de 8 salon ile faaliyet yürüten Sivil Toplum Merkezleri(STM)’nden 2019 yılında yararlanan kişi sayısı 207 bin 192 olurken yapılan toplantı sayısı ise 4 bin 253 olarak gerçekleşti.

- Kocaeli Gazetesi, Mesut Akbulut tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/3590707/mesut-akbulut/chp-derince-secimi-ve-akpnin-iktidari