CHP Derince’de Aliş Demir resmen aday

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kongre süreci kapsamında merak edilen gençlik kolları ilçe kongre tarihleri belli oldu. Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz tarafından açıklanan takvime göre ilçe gençlik kolları seçimleri 27 Ocak – 1 Mart 2020 tarihleri arasında, il gençlik kolu kongreleri ise 7 Mart-5 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

CHP Derince eski ilçe Gençlik Kolları Başkanı Aliş Demir, Derince’de 2 Şubat Pazar günü 13.00-15.00 saatleri arasında ilçe binasında gerçekleştirilecek gençlik kolları başkanı seçimine resmen aday olduğunu duyurdu. Demir yaptığı açıklamada, “Terör, ekonomik kriz, eğitimde gericilik ve her alanda adaletsizliğin hüküm sürdüğü bir ülke sarmalında, geleceğimizin kaybolmasını istemiyor ve kabul etmiyorum. Hayalini kurduğumuz Türkiye'yi var etmek için de mücadele etmemiz gerekiyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ''Bütün ümidim gençliktedir.'' sözünü en derinden hissederek, Gençliğe Hitabesi ve Bursa Nutku'ndan aldığımız yetki ve sorumlulukla; Derince siyasetine yeni bakış açıları ve farklı fikirler getirmeyi hedefleyerek, gençlerin örgütlü mücadelede bir araya gelmesini sağlamak ve birleştirici bir gençlik kolları yapılanması kurmak için; ötekileştirmelere karşı ve mutlu bir gelecek hayaliyle Cumhuriyet Halk Partisi Derince İlçe Gençlik Kolları Başkan adaylığımı açıklıyorum” dedi.

DERİNCE SİYASETİNE YÖN VERMEYE HAZIRIZ”

“Partimizi iktidara taşıyacağız” diyen Demir, “Derincemizin birliği ve beraberliği için uzun zamandır genç arkadaşlarımız ile birlikte mücadele verdik. Bu mücadelede daha ön saflarda yürümek adına bir yola çıkıyoruz. Gençler olarak bir olup, gençler olarak yürümeye kararlıyız. Gençlik örgütümüz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, daha güçlü genç kadroları kurmak adına bir yola çıktık. Hep birlikte Derince siyasetine yön vermeye hazırız. Cumhuriyet Halk Partisi'ne yıllardır bıkmadan gece gündüz en iyi şekilde hizmet ettim ve ömrümün sonuna kadar mücadele ve hizmet etmekten vazgeçmeyeceğim. Kurucumuz ve Ulu önderimiz Mustafa Kemal' in bizlere öğrettiği gibi, inat eden, pes etmeyen, çalışmaktan yılmayan, korkusuz bir Cumhuriyet neferi olarak; İnanıyorum ki tüm gençlerimizin tek yumruk olacağı bir yönetim ve örgüt ile partimizi, iktidara taşıyacağız. Bu duygularla desteklerinizi bekliyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

ALİŞ DEMİR KİMDİR

Aliş Demir, aslen Muş Vartolu. 19 Ağustos 1993 doğumlu. İnternetion Travnik Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi. Uzun süredir CHP’de siyaset yapan Aliş Demir, 2009 yılında Derince Lise Komisyon Kurucu Başkanlığını, 2014 yılında ise Derince Gençlik Kolları İlçe Başkanlığını yaptı. Demir halen İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3611396/chp-derincede-alis-demir-resmen-aday